Sukces białostoczan w prestiżowym plebiscycie. Nasz festiwal na podium

2017.04.09 09:08
Ogłoszono zwycięzców szóstej edycji Munoludów - największego i najbardziej prestiżowego plebiscytu na polskiej scenie muzyki elektronicznej. Wysokie, bo trzecie miejsce zajął Up To Date Festival. W swojej kategorii wygrał Dtekk.
Sukces białostoczan w prestiżowym plebiscycie. Nasz festiwal na podium
Fot: Damian Przestrzelski

Up To Date Festival łączący wielopłaszczyznową nowoczesną muzykę z innymi dziedzinami sztuki był już kilkunastokrotnie nagradzany i wyróżniany za program artystyczny, wkład w kulturalną ofertę Białegostoku i Podlasia oraz łamiące standardy kino promocyjne. Jest laureatem m.in.: Podlaskiej Marki Roku, Kulturalnych Gryfów, plebiscytu "Trójki" i Radiowego Domu Kultury oraz Targów Miast i Regionów Poloniada (Best Video).

Najbardziej prestiżowy plebiscyt

Podczas VII Konferencji Muzycznej Audioriver ogłoszono zwycięzców szóstej edycji Munoludów - największego i najbardziej prestiżowego plebiscytu na polskiej scenie muzyki elektronicznej będącego corocznym podsumowaniem działań rodzimych promotorów, organizatorów imprez i festiwali, właścicieli i managerów klubów oraz oczywiście artystów i DJ-ów.

Tegoroczna edycja plebiscytu wyłoniła najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny klubowej i festiwalowej w sześciu kategoriach: DJ/Producent 2016, Artysta/Zespół 2016, Festiwal Roku 2016, Klub Roku 2016, Event Roku 2016 i Odkrycie Roku 2016.

W czterech z nich znalazły się inicjatywy i twórcy związani na co dzień z Białymstokiem.
O tytuł najlepszego w kategorii Festiwal Roku 2016 walczyło osiem wydarzeń, które zostały nominowane na podstawie zainteresowania, jakie wzbudzały u czytelników serwisu Muno.pl, wysokiego poziomu organizacji, niesamowitej atmosfery oraz oczywiście solidnych programów artystycznych.

Up To Date w trójce, Dtekk zwycięzcą

Wśród nominowanych do nagród obok m.in.: Audioriver w Płocku, Open'er Festival w Gdyni, Enea Spring Break w Poznaniu, Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, Unsound w Krakowie znalazł się Up To Date Festival w Białymstoku. Zajął on wysokie III miejsce wśród najlepszych festiwali w Polsce, ustępując takim kolosom jak Audioriver i Open'er, pokonując jednocześnie tak silne festiwalowe marki jak Tauron Nowa Muzyka czy festiwal Unsound.

Białostoccy twórcy zostali docenieni także w trzech innych kategoriach: Dtekk w kategorii DJ/Producent 2016 zajął I miejsce, Pozdro Techno Impact II w kategorii Event Roku 2016 znalazło się na II miejscu, a pochodzący w Białegostoku Duit w kategorii Artysta/Zespół Roku 2016 zajął ostatecznie IV miejsce.

Zarówno Jędrzej Dondziło aka Dtekk, jak i Pozdro Techo Impact są silnie związani z białostockim festiwalem. Dondziło jest jego współtwórcą i pomysłodawcą, zaś Pozdro Techno Impact to formuła muzycznej imprezy wywodzącej się bezpośrednio z Up To Date Festival i powiązanej z nim wytwórni Technosoul.

Rekordowa liczba głosów

Organizatorem plebiscytu Munoludy jest prestiżowy serwis Muno.pl, jeden z najbardziej popularnych serwisów o muzyce w kraju od lat promujący wydarzenia i twórców nie tylko muzyki elektronicznej. Warto podkreślić, że w tegorocznej edycji plebiscytu Munoludy oddano rekordową ilość głosów, prawie dwukrotnie więcej niż w poprzednim roku.

W poprzednich edycjach tego plebiscytu Up To Date Festival również był doceniany - dwukrotnie zajął II miejsce (w 2012 i 2013 roku), dwukrotnie - III miejsce (w 2011 i 2014 roku).

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1356 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39