Sukces podlaskiej restauracji. Otrzymała rekomendację Slow Food Polska

2022.11.25 10:15
Restauracja "Żubrówka" otrzymała rekomendację Slow Food Polska. Posiada ją jedynie 40 restauracji w całym kraju.
Sukces podlaskiej restauracji. Otrzymała rekomendację Slow Food Polska
Fot: Hotel Żubrówka/FB

Restauracja "Żubrówka" znalazła się wśród grona około 40 restauracji, które otrzymały rekomendację Slow Food Polska. Do tego, jej szef kuchni – Łukasz Rakowski, jako jedyny posiada 2 rekomendacje (pierwszą otrzymał już wcześniej dla Restarant & Bar Cristal). Szefa kuchni doceniono za "mistrzowskie umiejętności w interpretowaniu kulinarnego bogactwa Podlasia i terenów graniczących z Puszczą Białowieską".

Slow Food jest organizacją non profit o charakterze międzynarodowy. Jej celem jest "Ochrona prawa do smaku". Slow Food działa od 1986 r., założył ją krytyk kulinarny - Carlo Petrini we Włoszech. Założyciel chciał w ten sposób sprzeciwić się cieszącym się coraz większą popularnością barom typu fast food. Organizacja zajmuje się także wspieraniem niedużych, regionalnych producentów żywności, szczególnie tej tradycyjnej, produkowanej w nietypowy sposób.

Dostanie rekomendacji jest długim procesem. Restauracja jest weryfikowana przez trzy osoby wysłane przez Slow Food Polska. Jedna z osób oceniających jest szefem kuchni. Do tego restaurację odwiedzają kilkukrotnie anonimowi przedstawiciele organizacji.

- To wyróżnienie trafia do miejsc wyjątkowych! Odznaczenie Slow Food to bowiem pewność, że restauracja wykorzystuje w kuchni świeże produkty lokalne, a karta konstruowana jest ze zwróceniem szczególnej uwagi na sezonowość – mówi dr Jacek Szklarek, reprezentujący Sloow Food Polska.

Z wyróżnienia bardzo cieszą się pracownicy restauracji. Mają świadomość, że ich ciężka praca została doceniona:

- Jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia i poza tym, że mamy ogromną satysfakcję, że nam się udało chcemy abyście wiedzieli, Drodzy Goście, że to wszystko z myślą o Was! - piszą przedstawiciele restauracji w swoich mediach społecznościowych.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

839 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39