Sukces UKS "Trzynastka" ns Ogólnopolskim Turnieju Dzieci i Młodzików w Szabli

2010.11.15 00:00
Szabliści z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Trzynastka" odnieśli liczne sukcesy podczas Ogólnopolskiego Turnieju Dzieci i Młodzików w Szabli. Najlepszą zawodniczą została Marta Mazurek, która wygrała trzeci turniej z rzędu.
Sukces UKS  "Trzynastka" ns Ogólnopolskim Turnieju Dzieci i Młodzików w Szabli
Fot: J.R.Oberek
Od lewej: Mateusz Prokopowicz, Paweł Malinowski, Szymon Lach, Marta Mazurek, Agnieszka Sokołowska

W zawodach w Warszawie wzięło udział 135 szermierzy, w tym 18 z Białegostoku. Po raz kolejny rewelacyjnie spisali się szabliści z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Trzynastka". W kategorii dzieci dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Marta Mazurek (po 5 wygranych walkach eliminacyjnych Marta wygrała wszystkie walki w eliminacji bezpośredniej pokonując w finale 10-5 Oliwię Brol z Kolejarza 24 Katowice). W tej samej kategorii 3 miejsce zajęła Agnieszka Sokołowska (2 wygrane w eliminacji grupowej, 3 wygrane w eliminacji bezpośredniej i dopiero przegrana w półfinale 7-10 z Oliwią Brol. pozostałe miejsce szablistek UKS 13 w tej kategorii to: 26 - Urszula Kurzyna, 29 - Oliwia Kulikowska.

W tej samej kategorii chłopców trzecie miejsce na podium zdobył Paweł Malinowski (3 zwycięstwa w grupach, 3 zwycięstwa w eliminacji bezpośredniej i przegrana w półfinale 8-10 z Jakubem Burdą z KKSz Konin). Pzastali zawodnicy zajęli miejsca: 6 - Szymon Lach, 7 - Mateusz Prokopowicz, 9 - Piotr Kurzyna, 11- Mateusz Zakrzewski, 19 - Kacper Mielech.

W kategorii młodzika pomimo dzielnej postawy nie udało się szablistom z UKS 13 awansować do finałowej ósemki. Zajmowali oni następujące lokaty: szabla dziewcząt 10 - Martyna Tobiaszewska, 13- Daria Giczan, 15 - Julita Zawadzka, 26 - Monika Wysocka, szabla chłopców 11 - Paweł Nasuta, 13 - Damian Ławresz, 16 - Mateusz Łuba, 25 - Dawid Łogwinowicz.