Świąteczne sposoby na włamywaczy

2009.12.23 00:00
Eksperci z rynków ubezpieczeń odnotowują w okresie Świąt Bożego Narodzenia średnio o 20 proc. więcej kradzieży z włamaniem do domów i mieszkań niż w innych miesiącach roku. Dlatego radzą, jak ustrzec się przed niechcianymi "wigilijnymi gośćmi".

Przed wyjazdem na święta należy dokonać przeglądu posiadanych zabezpieczeń w domu i mieszkaniu oraz wykonać od dawna odkładane remonty np. zamka w drzwiach, alarmu lub krat. W ten sposób zmniejszymy ryzyko włamania, a przy okazji nadrobimy stare zaległości.

Gotówkę oraz rzeczy wartościowe, takie jak biżuteria można oddać na przechowanie znajomym lub rodzinie, którzy nie wyjeżdżają na okres świąt lub schować w sejfie. Sejf może być też bardzo dobrym prezentem pod choinkę. Koniecznie należy jednak wybrać sejf przystosowany do mocowania do ścian lub podłogi.

Na czas nieobecności warto pozostawić włączone światło w jednym z pokoi, najlepiej jednak wykorzystać proste urządzenia włączające światło czasowo, w bardziej zaawansowanych rozwiązaniach nawet w kilku pomieszczeniach. Takie funkcje posiadają między innymi niektóre z urządzeń alarmowych.

Nieoceniona przy pilnowaniu naszego dobytku może być także agencja ochrony lub znajomy sąsiad, którego warto poprosić, aby zwrócił uwagę na naszą nieruchomość i w czasie naszej nieobecności wybierał pocztę ze skrzynki. Dzięki temu nasze mienie będzie bezpieczniejsze, a my spokojnie spędzimy świąteczny czas.

Jednym ze sposobów na zabezpieczenie domu lub mieszkania jest też wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Najlepiej wybrać taką ofertę, która ochroni nie tylko przed włamaniem i kradzieżą, ale także naporem śniegu czy pożarem.

andy

1582 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39