Świątecznie i noworocznie. Co przygotowała Opera w najbliższym czasie?

2022.12.20 12:09
Zbliża się wyjątkowy czas. Święta Bożego Narodzenia i Sylwester to dobra okazja, by spędzić je nie tylko za stołem, ale także skorzystać z kulturalnej oferty. Opera i Filharmonia Podlaska przygotowała specjalne wydarzenia.
Świątecznie i noworocznie. Co przygotowała Opera w najbliższym czasie?
Fot: Materiały prasowe

Już w piątek (23.12), tuż przed Wigilią można wybrać się na koncert świąteczny w wykonaniu Chóru Dziecięco-Młodzieżowego OiFP pod dyrekcją Ewy Barbary Rafałko. Młodym artystom towarzyszyć będą muzycy Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00 na Dużej Scenie, przy ul. Odeskiej 1.

Natomiast nie lada gratką dla melomanów będzie koncert sylwestrowy, oczywiście 31 grudnia. Na Dużej Scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpi niekwestionowana diva polskiej sceny operetkowej, Grażyna Brodzińska, którą widzowie Opery znają chociażby z operetki "Wesoła wdówka" Franza Lehára. W programie koncertu sylwestrowego znajdą się arie operowe, operetkowe i najpiękniejsze piosenki musicalowe w wykonaniu operowych solistów. Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej zagra pod batutą Maestro Mirosława Jacka Błaszczyka. Na scenie wystąpi także Chór OiFP pod dyrekcją prof. Violetty Bieleckiej. Całość wzbogaci wyjątkowa choreografia w wykonaniu artystów baletu, przygotowana specjalnie na ten wieczór.

Będzie można usłyszeć utwory J. Straussa, G. Rossiniego, G. Verdiego, G. Bizeta oraz wiele innych "klasyków".

Koncert sylwestrowy odbędzie się o godz. 17:00 oraz 20:30.

Opera informuje także, iż piątek (23.12), to ostatni dzień na dokonanie zakupu świątecznego upominku. Kasa biletowa będzie tego dnia czynna do godz. 19:00, w sobotę będzie zamknięta.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1590 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39