Światowej klasy zawodnicy powalczą o samochód. Start imprezy już w czwartek

2022.11.23 10:00
Przed nami 23. odsłona zawodów Polish Open Kaliber. W największych w północno-wschodniej Polsce strzeleckich zmaganiach rywalizować będą medaliści mistrzostw świata, Europy oraz igrzysk olimpijskich.
Światowej klasy zawodnicy powalczą o samochód. Start imprezy już w czwartek
Fot: Polish Open Kaliber

Międzynarodowa stawka i wielkie emocje

Do stolicy Podlasia znów zjadą światowej klasy zawodnicy specjalizujący się w strzelectwie. Powalczą oni o nagrodę główną którą po raz kolejny jest samochód. Swój udział w imprezie zapowiedziało 386 osób z 9 krajów.

- Najliczniejszą grupą będą zawodnicy z Polski, których na Polish Open Kaliber wystartuje aż 222. Będzie też 41 strzelców z Ukrainy oraz 35 z Litwy. Przyjedzie do nas również 38 zawodników z Łotwy, 15 z Estonii, 12 z Francji, 11 z Indii, 9 z Izraela oraz 3 z Armenii. To będzie wielkie strzeleckie święto - informuje Włodzimierz Aleksiejuk, prezes KS-u Kaliber i główny organizator wydarzenia.

Wśród polskich zawodników start potwierdził m.in. Tomasz Bartnik (Legia Warszawa), czyli aktualny wicemistrz świata, który tytuł zdobył miesiąc temu podczas zmagań w Kairze. Będzie również można zobaczyć młodą mistrzynię Julię Piotrowską (Śląsk Wrocław). Wspomniana strzelczyni dopiero zaczyna swoją seniorską karierę sportową i ma już na koncie (podobnie jak Bartnik) kwalifikację olimpijską do Paryża w 2024 roku.

Można wybrać się na halę lub śledzić zawody z pozycji własnego fotela

Polish Open Kaliber rozegrany zostanie w dniach 24-27 listopada. Listy startowe są już gotowe, a wszyscy zainteresowani wyniki rywalizacji będą mogli śledzić za pomocą specjalnej strony internetowej lub oglądać transmisje online, gdyż te również są planowane (profil KS-u Kaliber na Facebooku i kanał klubu na YouTubie).

Superfinał dojdzie do skutku w sobotę (26.11) o godz. 19.00, natomiast w niedzielę (27.11) od godz. 8.00 do 15.00 będzie można podziwiać zmagania finałowe w broni pneumatycznej. Zawody da się oglądać oczywiście także na żywo. Areną interesującej walki będzie hala Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku.

- Nie zabraknie też miejsca dla osób, które w sposób szczególny zasługują na uznanie kibiców. W tej największej imprezie strzeleckiej udział weźmie 14 osób niesłyszących z Ukrainy. W Paraolimpijskim Polish Open rywalizację w najbliższą niedzielę i poniedziałek podejmie w sumie 65 osób niepełnosprawnych - dodaje Jolanta Jarczewska, wiceprezes KS-u Kaliber.

Wśród zawodników znajdzie się m.in. Szymon Sowiński (Start Zielona Góra), a więc wicemistrz paraolimpijski, który kilka dni temu wywalczył również tytuł mistrza świata. W Paraolimpijskim Polish Open wystartuje też Emilia Babska (Legia Warszawa), czyli złota medalistka z ostatnich mistrzostw globu. Warto dodać, że w dniach 1-2 grudnia do strzeleckiej walki staną ponadto zawodnicy niewidomi i słabowidzący.

- Nasza dyscyplina udowadnia, że sport naprawdę jest dla każdego. W strzelectwie nie ma znaczenia czy jesteś wysoki czy niski, wysportowany czy nie. Przeszkodą nie jest brak słuchu czy wózek inwalidzki - dodaje Włodzimierz Aleksiejuk.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1579 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39