Światowy Dzień Zespołu Downa w Świętej Wodzie

2013.03.21 00:00
Palenie marzanny połączone z paleniem stereotypów i uwalnianiem prawdy o Zespole Downa odbędzie się w czwartek w Świętej Wodzie. To akcja związana z przypadającym na pierwszy dzień wiosny Światowym Dniem Zespołu Downa.
Światowy Dzień Zespołu Downa w Świętej Wodzie
Fot: sxc.hu

Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa zaczynają się pozornie zwykłą lekcją w szkole. Jej tematem będzie niepełnosprawność. Uczniowie odpowiedzą na pytania, jak rozumieją to pojęcie i z czym je utożsamiają. Uczniowie spiszą swoje spostrzeżenia na dwóch karteczkach. Na jednej będą znajdowały się stereotypy, na drugiej prawdziwe cechy. Karteczki z wypisanymi stereotypami zostaną przyklejone do łatwopalnej marzanny, natomiast kartki z prawdą umieszczą w balonach. Ekologiczna Marzanna wraz ze stereotypami zostanie spalona, a prawdy wraz z balonami polecą do nieba.

Akcja rozpocznie się o godz. 14.30. w Świętej Wodzie. To pierwsza część obchodów. Już za tydzień, 28 marca w Białostockim Teatrze Lalek odbędą się występy grup teatralnych i tanecznych. Obchody będą połączone z 10-leciem powstania Stowarzyszenia Jeden Świat im. prof. Religi. Gwiazdą wydarzenia będzie zespół Server.

Łukasz Wiśniewski
24@bialystokonline.pl

Polecamy
Bielizna damska - sklep internetowy Dlazmyslow.pl
Bielizna damska - sklep internetowy Dlazmyslow.plul. Warszawska 43 lok. 404 (odbiór zamówień)
15-062 Białystok
www.dlazmyslow.pl

Więcej informacji
889 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39