Święcenie pokarmów na białostockim Rynku

2024.03.29 08:20
W Wielką Sobotę (30 marca) przed Ratuszem białostoczanie będą mogli wspólnie poświęcić pokarmy wielkanocne. Prezydent Miasta Białegostoku zaprasza mieszkańców na to uroczyste spotkanie.
Święcenie pokarmów na białostockim Rynku
Fot: Dawid Gromadzki /UM Białystok

W Wielką Sobotę o godz. 12.00 na Rynku Kościuszki mieszkańcy Białegostoku spotkają się na wspólnym święceniu wielkanocnych potraw. Każdy może przynieść przygotowaną przez siebie święconkę. Koszyczki poświęci metropolita białostocki – abp Józef Guzdek. Caritas Archidiecezji Białostockiej zostanie przekazany kosz z tradycyjnymi wielkanocnymi potrawami ufundowany przez prezydenta Białegostoku.

– Podczas świąt nikt nie powinien czuć się samotny i zapomniany. Dlatego zapraszam mieszkańców Białegostoku do wspólnego święcenia wielkanocnych pokarmów. Bądźmy tego dnia razem. Spotkajmy się w Wielką Sobotę, w samo południe, w Białymstoku – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski zapraszając na sobotnią uroczystość.

Organizator święcenia pokarmów serdecznie zachęca wszystkich do udziału w spotkaniu na Rynku Kościuszki i wspólnego przeżywania Świąt Wielkanocnych. Podczas spotkania będzie można poczęstować się tradycyjnymi pisankami.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1390 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39