Świetna akcja Jagiellonii i Centrum Krwiodawstwa. Można dostać bilety za krew

2023.09.23 08:22
Jagiellonia Białystok i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizują kolejną akcję w słusznym celu. Osoby, które oddadzą krew, mają szansę dostać bilet na mecz Żółto-Czerwonych.
Świetna akcja Jagiellonii i Centrum Krwiodawstwa. Można dostać bilety za krew
Fot: RCKiK Białystok

Piłkarze Jagiellonii Białystok mają teraz intensywny czas. Oba zespoły Jagi przystąpią we wtorek do rozgrywek o Puchar Polski. O 12.30 rezerwy zmierzą się przy ul. Elewatorskiej z Koroną Kielce. Z kolei wieczorem, o godz. 21.00 drużyna prowadzona przez Adriana Siemieńca zagra przy ul. Słonecznej ze Śląskiem Wrocław.

We wtorek odbędzie się też wspólna akcja, zachęcająca do oddawania krwi. Na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok pojawi si krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa. Wszyscy, którzy zechcą oddać krew, będą to mogli zrobić od godz. 8.00 do 12.30. Chętni będą mieli również możliwość zarejestrowania się, jako potencjalni dawcy szpiku.

- Nasza Jagiellonia gra w tym sezonie wyśmienicie i dostarcza nam wielu pozytywnych emocji. Nie zapomina przy tym o krwiodawcach. Podobnie jak w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu, tak i teraz we współpracy z Żółto-Czerwonymi przeprowadzimy akcję, w ramach której nasi krwiodawcy będą otrzymywać vouchery na mecze naszej drużyny. Bardzo się z tego cieszymy i sądzę, że krwiodawcy, którzy są jednocześnie kibicami, również się z tego powodu ucieszą i tłumnie będą nas odwiedzać. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą podzielić się swoją krwią – mówi prof. Piotr Marek Radziwon, dyrektor RCKiK w Białymstoku.

Jest też szansa, by dostać bilety na mecz, za oddanie krwi. Pierwsze 100 osób, które środy do piątku zdadzą krew, dostaną voucher, który będzie ich uprawniał do odbioru biletu na mecze Jagielloni Białystok  (można je wymieniać w Jaga Fan Shopie przy ul. Lipowej 12). 

Kolejna akcja „Bilet za krew” zostanie zorganizowana 1 października, przed meczem z Legią Warszawa. Wtedy również oprócz zdania krwi, można będzie zarejestrować się wśród potencjalnych dawców szpiku.

- Współpraca Jagiellonii Białystok z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ma wieloletnią historię. Wszystkie dotychczas podejmowane działania spotykały się z dużym odzewem i dobrym odbiorem krwiodawców, którzy często są też kibicami Żółto-Czerwonych. Liczymy, że i tym razem frekwencja dopisze. Między innymi dlatego do gry wchodzi także krwiobus, który przy okazji meczu pucharowego naszego drugiego zespołu pojawi się przy Elewatorskiej, a w niedzielę 1 października zawita także na Stadionie Miejskim w Białymstoku przed meczem z Legią. Nie pozostaje mi nic innego jak dołączyć się do słów Pana Profesora i również wszystkich zaprosić do udziału w naszej akcji – dodaje Kamil Świrydowicz, rzecznik prasowy Jagiellonii Białystok.

Plan akcji Jagielloni i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

- wtorek (26 września) – krwiobus przy Elewatorskiej w godzinach 8:00-12:30;

- środa (27 września) – stacjonarne zdawanie krwi w RCKiK w godzinach 7:00-17:30;

- czwartek (28 września) – stacjonarne zdawanie krwi w RCKiK w godzinach 7:00-14:30;

- piątek (29 września) – stacjonarne zdawanie krwi w RCKiK w godzinach 7:00-14:30;

- niedziela (1 października) – krwiobus przy Stadionie Miejskim w Białymstoku w godzinach 12:00-19:00.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

1020 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39