Świetna passa jagiellońskich rezerw dobiegła końca

2022.05.01 18:44
Jagiellonia II Białystok wygrała w ostatnim czasie 4 ligowe mecze z rzędu. Triumfu numer 5 nie będzie, gdyż w niedzielę (1.05) sposób na podlaski zespół znalazł klub z Kutna.
Fot: Jagiellonia Białystok

Drugi garnitur Dumy Podlasia w kwietniu wyraźnie nabrał rozpędu. Podopieczni Adriana Siemieńca pokonali Błoniankę Błonie (3:1), Świt Nowy Dwór Mazowiecki (3:1), Ursusa Warszawa (2:0) i Sokoła Aleksandrów Łódzki (2:1), a do tego wszystkiego doszło też jeszcze pucharowe zwycięstwo nad ŁKS-em 1926 Łomża. Niestety maj rozpoczął się dla Jagiellończyków od porażki. W niedzielę, na boisku przy ul. Elewatorskiej, Żółto-Czerwoni przegrali 1:2 z KS-em Kutno.

Strzelanie w tym starciu zaczęli wprawdzie gospodarze, bo w 29. minucie świetnie z rzutu wolnego przymierzył Bartosz Wiktoruk, lecz później do siatki trafiali już tylko przyjezdni. Tuż przed przerwą, po fatalnym błędzie Dziekońskiego, do remisu doprowadził Krzysztof Cudowski, a niespełna kwadrans przed końcem spotkania 3 punkty swemu zespołowi dał Maciej Kraśniewski, który wykorzystał rzut karny.

Blisko triumfu była za to Wissa. Podlaski beniaminek w 29. kolejce piłkarskiej III ligi (gr. I) mierzył się u siebie z Pilicą Białobrzegi i ekipa ze Szczuczyna, po dwóch trafieniach Łukasza Tercjaka, wygrywała 2:0. Niestety w ostatnich minutach ambitni goście odrobili straty. Najpierw skutecznie z dystansu uderzył Igor Korczakowski, a następnie, już w doliczonym czasie gry, bramkarza Wissy pokonał Marcin Bykowski i mecz zakończył się wynikiem 2:2.

W kolejnej serii zmagań ostatni w stawce zespół ze Szczuczyna powalczy na wyjeździe z Mamrami Giżycko, a Jagiellonia II Białystok, również w delegacji, stoczy bój z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Jagiellonia II Białystok - KS Kutno 1:2 (1:1)
Bramki: Bartosz Wiktoruk 29 - Krzysztof Cudowski 45, Maciej Kraśniewski 77k
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Dziekoński - Pankiewicz, Majsterek, Dyszy, Czerech, Wasilewski, Bayer, Wiktoruk, Surzyn, Twarowski, Karpiński

Wissa Szczuczyn - Pilica Białobrzegi 2:2 (1:0)
Bramki: Łukasz Tercjak 6, 80 - Igor Korczakowski 85, Marcin Bykowski 90+4