Świetna wiadomość dla kultury!

2021.05.12 18:05
Jesteśmy już nieco zmęczeni kulturą on-line. Nic nie zastąpi kontaktu z nią na żywo, z interakcjami z innymi osobami, z emocjami i wrażeniami dziejącymi się podczas wydarzenia. Rząd poluzował dziś obostrzenia na tyle, że możemy wybrać się do instytucji kultury już 21 maja!
Świetna wiadomość dla kultury!
Fot: Bartek Warzecha
Scena ze spektaklu "Boeing, Boeing"

Długo czekaliśmy na tę informację. Kina, teatry, domy kultury i filharmonie mogą ponownie zostać otwarte dla publiczności. Oczywiście, w reżimie sanitarnym i przy 50-procentowym obłożeniu sali.

Aktualne obostrzenia

Instytucje kultury w Białymstoku szybko zareagowały na tę informację. I tak Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki już w ten weekend zaprasza do swojej siedziby.

- Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni informacją o otwarciu obiektów kultury. Długo czekaliśmy na ten moment, dlatego nie zwlekamy i planujemy spektakle w najbliższym możliwym terminie – powiedział Piotr Półtorak, dyrektor Teatru.

Teatr zachęca do obejrzenia swojego najnowszego hitu, czyli sztuki "Boeing, Boeing" w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Spektakl uwielbiany przez białostocką publiczność zagwarantuje dużą dawkę śmiechu.

– Nie możemy się doczekać obecności widzów w teatrze, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby stanąć na wysokości zadania. Nie spodziewaliśmy się takiego przebiegu zdarzeń i odpowiadając na potrzeby odbiorców, zapraszamy na kultową farsę, która skradła serca także naszych widzów – dodaje Piotr Półtorak.

REPERTUAR TEATRU DRAMATYCZNEGO

Anna Kulikowska
24@bialystokonline.pl

1211 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39