Świetny początek rozgrywek w wykonaniu juniorów Lowlanders Białystok

2017.09.11 11:39
Od zwycięstwa nad Warsaw Eagles rozpoczęli debiutancki sezon juniorzy Lowlanders Białystok. Ekipa prowadzona przez Marka Włodarczyka zwyciężyła inauguracyjne starcie 20:8.
Fot: pixabay.com

Dużym sukcesem zakończyło się pierwsze spotkanie juniorów Lowlanders Białystok w jedenastoosobowych rozgrywkach futbolu amerykańskiego. Ludzie z Nizin ograli bowiem na własnym terenie Warsaw Eagles, a więc ekipę, która przed rokiem w ostatnich sekundach straciła miejsce w finale zmagań na rzecz Patriotów Poznań.

Mecz rozgrywany na bocznym boisku stadionu miejskiego nie rozpoczął się najlepiej dla gospodarzy, gdyż to zawodnicy ze stolicy na przerwę schodzili z dwupunktową przewagą. Na szczęście trzecia i czwarta kwarta to już popis białostoczan, którzy połączyli skuteczną grę w ofensywie z solidną obroną, dzięki czemu z wyniku 8:6 dla gości zrobiło się ostatecznie 20:8 dla ekipy Lowlanders.

Celem podopiecznych Marka Włodarczyka na ten sezon jest awans do czołowej czwórki rozgrywek, gdyż tylko to pozwoli zespołowi stoczyć większą liczbę spotkań, a co za tym idzie, ogrywać młodych zawodników w poważnych potyczkach.

Lowlanders Białystok J-11 – Warsaw Eagles J-11 20:8 (0:0, 6:8, 8:0, 6:0)