Święto wielbicieli niebanalnych dźwięków. Zbliża się Up To Date Festival

2018.09.04 14:06
Tegoroczna edycja kultowego festivalu Up To Date zbliża się wielkimi krokami. Miłośnicy i wielbiciele muzyki elektronicznej spotkają się 7 i 8 września w stolicy Podlasia.
Święto wielbicieli niebanalnych dźwięków. Zbliża się Up To Date Festival
Fot: Grzegorz Chuczun

Już w ten piątek (7.09) rozpocznie się tegoroczna edycja Up To Date Festival 2018. Na tę imprezę co roku przybywają tłumy wielbicieli niebanalnych dźwięków zarówno z Polski, jak i zza granicy.

Wystąpi 52 artystów z 9 krajów

W Białymstoku wystąpią: Goldie (UK), Otsochodzi (PL), Żabson (PL), Rrose live (US/UK), Abul Mogard live (RS), Mumdance (UK), Phase Fatale live (US/DE), Nanook of the North (PL), The Exaltics live (DE), Illektrolab live (US), Crossing Avenue live (IT), LSDXOXO (US), Mordor Musik (PL), Undadasea (PL), Earth Trax & Newborn JR (PL), RAU DJ Set (PL). Artyści dołączyli do już wcześniej zapowiedzianych – Syny (PL), bvdub live (US), Lanark Artefax live (UK), E.R.P. aka Convextion live (US), Electric Indigo (AT), Wata Igarashi live (JP), Cio D’Or (DE) i Pris (UK).

4 sceny muzyczne

W trakcie festiwalu zostaną zorganizowane cztery sceny muzyczne (Centralny Salon Ambientu, Beats, Pozdro Techno i Czwarta Scena Czwórki).

Centralny Salon Ambientu to jedyne tego typu wydarzenie, na którym w niebanalnej przestrzeni można oddać się kojącemu działaniu muzyki, które po raz kolejny ściągnie do wnętrz Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz Pałacu Branickich miłośników muzycznych uniesień.

Beats to scena oddana artystom, których selekcja jest dowodem na konsekwentną eksplorację przez UTDF świata muzyki basowej, drum’n’bass, jungle, hip-hopu oraz bliskich temu form muzycznych.

Scena Pozdro Techno to wyraz konsekwentnego przełamywania stereotypów towarzyszących muzyce techno. Zwracamy się w kierunku twórców poszukujących, odważnych i nieraz stających okoniem wobec otaczającej nas "brzmieniowej masy". Twórcy techno, electro itp., którzy występują na scenie PT, to światowa pierwsza liga.

W tym roku w muzycznej przestrzeni festiwalu po raz drugi zagości scena Czwartego Programu Polskiego Radia. To kontynuacja zapoczątkowanej przed rokiem współpracy między białostockim festiwalem a Polskim Radiem.

Akcja "50+"

W czasie dziewiątej edycji Up To Date Festival powraca z akcją "50+". Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby pokolenie, którego młodość przypadła nieco wcześniej, mogło również dotknąć "naszej" kultury muzycznej. Organizatorzy zachęcają, by na festiwal Up To Date przyjść ze swoimi rodzicami, babciami czy ciotkami. W dniu festiwalu każda osoba mająca powyżej 50 lat może uczestniczyć w nim za darmo. Wystarczy dowód osobisty (organizatorzy zastrzegają sobie jednak prawo do odwołania akcji "50+" w dowolnym momencie z powodu ograniczonej pojemności obiektu).

Festiwalowy sklep z nowymi wzorami ubrań

W festiwalowym sklepie pojawią się nowe wzory ubrań wypracowane na bazie tegorocznej identyfikacji wizualnej festiwalu. Będzie eklektycznie i rave'owo. Dostępna będzie również odzież Pozdro Techno w formie wyprzedaży zeszłorocznych kolekcji.

Portal BiałystokOnline patronuje festiwalowi.

Zobacz szczegółowy program: Up To Date Festival 2018

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1641 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39