Sylwester filmowy? W Kinie Forum szykują się pokazy przedpremierowe!

2022.12.20 19:04
Kino Forum 31 grudnia szykuje prawdziwą filmową ucztę. Będzie można obejrzeć specjalne przedpremierowe pokazy aż trzech nagradzanych filmów. Na widzów czekać będzie szalona wyprawa statkiem, skandalistka Sisi oraz czterej dżentelmeni.
Sylwester filmowy? W Kinie Forum szykują się pokazy przedpremierowe!
Fot: Materiały prasowe

31 grudnia można spędzić w Kinie Forum z ciekawymi bohaterami i bohaterkami. Filmowy Sylwester zapowiada się emocjonująco!

Zawsze pod prąd

O godz. 14:15 zostanie wyświetlony film "W trójkącie" w reż. Rubena Östlunda. Jest to nagrodzona Złotą Palmą i czterema Europejskimi Nagrodami Filmowymi szalona komedia, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan, który zawsze płynie pod prąd (niezwykły występ Woody’ego Harrelsona!) – tak zaczyna się rejs na miarę naszych czasów.

Statkiem podróżuje para modeli-celebrytów, Carl i Yaya, ale ich wycieczka szybko przestaje nadawać się na Instagram. Nagły sztorm – a raczej kałszkwał – sprawia, że owoce morza wracają tam, skąd przyszły, i demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię.

Wywołujący salwy śmiechu film Rubena Östlunda ("Turysta", "The Square"), jednego z najlepszych europejskich reżyserów, to bezlitosna satyra na bogatych, a także kapitalna metafora naszych czasów. Wszyscy płyniemy statkiem, który już dawno obrał kurs na katastrofę.Opowieść "w gorsecie"

Zaś o godz. 17:00 będzie można obejrzeć film "W gorsecie", czyli obraz ukazujący cesarzową Sisi jako skandalistkę, buntowniczkę i najbardziej intrygującą kobietę swojej epoki. W rolę Sisi wcieliła się Vicky Krieps, która została nagrodzona w Cannes oraz otrzymała Europejską Nagrodę Filmową.

Cesarzowa Sisi jest jedną z największych wiedeńskich atrakcji turystycznych, jej twarz widnieje na niezliczonych pamiątkach, a klasyczna już trylogia filmowa z Romy Schneider wyświetlana jest w austriackiej telewizji w każde Święta. Jej wizerunek jest jednak zatrzymany w czasie, reżyserka Marie Kreutzer sięga po inny moment życiowy znanej postaci – ukazuje Elizabeth w chwili, kiedy kończy 40 lat i zaczyna być postrzegana przez pryzmat swojego wieku, nie dokonań czy aspiracji. Sisi pragnie uniknąć wtłoczenia w sztywny gorset oczekiwań, chce równocześnie zabezpieczyć swoje dziedzictwo.Czterej panowie i wielka zagadka

Natomiast o godz. 19:30 na ekranie Kina Forum zagości polski film w reżyserii Macieja Kawalskiego "Niebezpieczni dżentelmeni", z brawurowymi rolami Marcina Dorocińskiego, Tomasza Kota, Andrzeja Seweryna, Wojciecha Mecwaldowskiego.

Tadeusz Boy-Żeleński, Witkacy, Joseph Conrad i Bronisław Malinowski budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów.

Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci.Bilety na każdy film to koszt 22 zł - w kasie kina, 18 zł - online na stronie Białostockiego Ośrodka Kultury.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

904 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39