Sylwetki kandydatów Trzeciej Drogi do rady miasta. To powiew świeżości

2024.04.05 16:43
90 proc. proponowanych przez Trzecią Drogę kandydatów do rady miasta stanowią osoby zupełnie nowe, które nigdy wcześniej nie startowały w wyborach. Pojedyncze osoby mają doświadczenie w funkcji radnego. Dla pozostałych kwietniowe wybory będą debiutem.
Sylwetki kandydatów Trzeciej Drogi do rady miasta. To powiew świeżości

W wyborach do rady miasta bierze udział 37 kandydatów.

Okręg nr 1 - osiedla: Piaski, Przydworcowe, Bema, Kawaleryjskie oraz Nowe Miasto.

Na czele listy znajdziemy tu Izabelę Marię Polecką. Jej priorytetem są centra aktywności międzypokoleniowej. Chce stworzyć w naszym mieście przestrzenie wspólne dla różnych pokoleń białostoczan.

Izabela Maria Polecka studiowała Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na Uniwersytecie w Białymstoku. Od ponad dekady zajmuje się doradztwem techniczno - handlowym w firmie produkcyjnej. Pełni również funkcję sekretarzyni koła Białystok Partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Na liście znajduje się również Magdalena Mroczko. Kandydatka na radną miejską jest magistrem inżynierii środowiska. Studia ukończyła na Politechnice Białostockiej, studiowała także kryminologię na Uniwersytecie w Białymstoku. O sobie mówi, że "jest Białostoczanką z wyboru".

Dorastała na Nowym Mieście, zaś dorosłe życie związała z osiedlem Piaski. Jako radna chciałaby zadbać o centra aktywności i spotkań na osiedlach, zwiększenie liczby żłobków, a także rozwiązać problemy komunikacji miejskiej.

Pełna lista kandydatów do rady miasta z okręgu 1:

1. Izabela Maria Polecka
2. Magdalena Mroczko
3. Kamil Gopaniuk
4. Robert Cimochowski
5. Małgorzata Fiedorowicz
6. Michał Wysocki
7. Konrad Roch Czarnecki

Okręg nr 2 - osiedla: Centrum, Białostoczek, Sienkiewicza, Jaroszówka oraz Wygoda.

Liderem okręgu jest Eliza Agnieszka Cybulko. Stawia ona przede wszystkim na komunikację publiczną, bezpieczeństwo psychiczne i fizyczne dzieci oraz edukację.

Wśród kandydatów znajduje się również Jakub Waszczuk. Jest absolwentem Politechniki Białostockiej i przedsiębiorcą. Z Białymstokiem związany od urodzenia. Wychowywał się na osiedlu Białostoczek, a obecnie mieszka na osiedlu Wygoda. Miasto jest dla niego nie jest tylko miejscem zamieszkania - to także przestrzeń do rozwoju, współpracy i wzajemnej inspiracji.

Pełna lista kandydatów do rady miasta z okręgu 2:

1. Eliza Agnieszka Cybulko
2. Dorota Sawicka
3. Michał Ryszard Różycki
4. Anna Suszyńska
5. Jakub Waszczuk
6. Marta Jolanta Małkowska
7. Ewa Anna Grzegorczyk
8. Mariusz Konopko

Okręg nr 3 - osiedla: Bojary, Piasta I, Piasta II, Skorupy, Mickiewicza, Dojlidy oraz Dojlidy Górne.

Na szczycie listy znalazł się Maciej Dybowski, a jego priorytety to: zieleń w naszym mieście oraz wsparcie lokalnych przedsiębiorstw. Na co dzień zajmuje się księgowością i transportem.

Z numerem 2 do wyborów startuje Urszula Kurnicka. Jest znana z działalności społeczniczej. Mentorka w projekcie propagującym zatrudnianie Osób z Niepełnosprawnościami.

Pełna lista kandydatów do rady miasta z okręgu 3:

1. Maciej Dybowski
2. Urszula Kurnicka
3. Maja Maria Mariewicz
4. Adam Kujawa
5. Jarosław Galicki
6. Edyta Faluk
7. Paweł Skowroński

Okręg nr 4 - osiedla: Młodych, Zielone Wzgórza, Starosielce, Słoneczny Stok oraz Leśna Dolina.

Liderem okręgu czwartego został Marcin Józef Dziemian. On również stawia na dbałość o miejską zieleń oraz wsparcie dla lokalnych przedsiębiorstw i rzemieślników. Chce stworzyć w naszym mieście przestrzeń, w której rzemieślnicy będą mogli wystawiać swoje wyroby.

Monika Drozdowska jest studentką V roku Fizjoterapii na UMB. Bliskie są jej problemy zarówno rówieśników jak i osób starszych. Kandydatka na radną miejską jest świadoma z jakimi problemami mierzą się młodzi ludzie - i czego potrzebują aby zostać w Białymstoku.

Pełna lista kandydatów do rady miasta z okręgu 4:

1. Marcin Józef Dziemian
2. Monika Drozdowska
3. Tomasz Kempisty
4. Katarzyna Bielska
5. Agnieszka Wesołowska
6. Bogdan Kułak
7. Agnieszka Ignatowicz

Okręg nr 5 - osiedla: Antoniuk, Wysoki Stoczek, Dziesięciny I, Dziesięciny II, Bacieczki oraz Zawady.

Na szczycie listy zobaczymy obecnego radnego naszego miasta - Tomasza Kalinowskiego. Jego motto to "Szkoła jest OK". Kalinowski chce się skupić na modernizacji i inwentaryzacji szkół. Zwraca też uwagę na potrzebę skrócenia wymiaru godzin pracy placówek edukacji, aby dzieci i młodzież mogły korzystać ze swojej młodości i rozwijać własne zainteresowania.

Z wykształcenia jest magistrem informatyki oraz magistrem BHP. Na co dzień jest wicedyrektorem w Niepublicznej Szkole Podstawowej św. św. Cyryla i Metodego oraz nauczycielem w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku.

Ponadto prowadzi działalność gospodarczą w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, obsługując podlaskie firmy. Kandydatowi zależy na wdrażaniu w szkolnictwie jak największej liczby udoskonaleń dla osób niepełnosprawnych. Wspiera osoby niewidome i niedowidzące, prowadząc zajęcia rewalidacyjne. Bierze czynny udział w organizowaniu turniejów gier sieciowych dla białostockiej młodzieży, organizując Ogólnopolski Turniej NTG.

Tomasz Kalinowski jest również trenerem zdrowego odżywiania -w Klubie Zdrowego Stylu Życia w Białymstoku.

Wśród kandydatów znalazła się Joanna Misiuk, która ponownie kandyduje na stanowisko radnej. W mijającej kadencji przewodniczyła Komisji Edukacji i Wychowania. Dała się poznać jako zaangażowana społeczniczka.

Od 15 lat pracuje na stanowisku kierowniczym. Zarządzała branżą edukacyjną i projektami unijnymi. Prowadzi szkolenia z zakresu zarządzania, przywództwa i współpracy w biznesie. Należy do Izby Przemysłowo - Handlowej. Jest fundatorem Fundacji #BiałystokDziałaMY. Jest mężatką i mamą dwójki dzieci.

Pełna lista kandydatów do rady miasta z okręgu 5:

1. Tomasz Kalinowski
2. Joanna Misiuk
3. Maciej Kułak
4. Katarzyna Drabio
5. Mateusz Nielipiński
6. Michał Kołota
7. Elżbieta Danuta Kowalczyk
8. Andrzej Jacek Kozikowski
9. Luiza Faluk

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1755 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39