Sytuacja Słonecznych robi się nieciekawa

2018.05.07 10:16
Futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok rozpoczęli walkę w grupie spadkowej o pozostanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Pierwszy bój - ten z AZS-em UG Gdańsk - Podlasianie przegrali.

Trwa kluczowa faza sezonu w Futsal Ekstraklasie. Występujący na tym poziomie MOKS przed tygodniem otrzymał walkower za mecz z Lex Kancelarią Słomniki, która wycofała się z rozgrywek, a w minioną niedzielę (6.05) przegrał 2:4 wyjazdowe starcie z AZS-em UG Gdańsk.

Pierwsza połowa rywalizacji zakończyła się remisem 1:1, ale to przyjezdni sprawiali lepsze wrażenie, dlatego po zmianie stron grający trener Adrian Citko liczył, że uda się przechylić szalę zwycięstwa na własną stronę.

W 28. minucie trzy punkty mocno do białostoczan się przybliżyły, bo potężnym uderzeniem z dystansu, które odbiło się od poprzeczki i wpadło do siatki, popisał się Witalij Lisnyczenko. Na tym jednak ofensywne poczynania gości się zakończyły. W kolejnych fragmentach spotkania - dokładnie w ostatnich 10 minutach - gole strzelali już tylko gospodarze. Najpierw drogę do bramki Słonecznych znalazł Osiński, potem zrobił to Wardowski, a na koniec beniaminka dobił Pawicki i porażka MOKS-u stała się faktem.

Brak punktów w Gdańsku mocno skomplikował sytuację białostoczan w tabeli. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Słoneczni mają tylko dwa oczka przewagi nad lokatą numer 10 skutkującą grą w barażach o utrzymanie.

12. Lex Kancelaria Słomcniki 24 9 35:95*
*Lex Kancelaria Słomniki wycofała się z rozgrywek.

AZS UG Gdańsk - MOKS Słoneczny Stok Białystok 4:2 (1:1)
Bramki: Tomasz Poźniak 11, Mateusz Osiński 32, Piotr Wardowski 37, Wojciech Pawicki 39 - Witalij Lisnyczenko 13, 28

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Jendruczek (Szatyłowicz) - Lisowski, Citko, Lisnyczenko, Firańczyk - Kożuszkiewicz, Gajdziński, Maciąg, Hryckiewicz, Aleksandrowicz, Grabowski