Szamani, hipnoza, egzorcyzmy. Przemek Kossakowski i jego niezwykłe historie

2016.02.25 12:02
Wystawa "Lekarze dusz" Przemka Kossakowskiego jest hołdem dla przewodników, którzy poprowadzili go przez fascynujący świat związany z szeroko pojętą medycyną niekonwencjonalną. Wernisaż w piątek (26.02) w Centrum im. L. Zamenhofa.
Szamani, hipnoza, egzorcyzmy. Przemek Kossakowski i jego niezwykłe historie
Fot: materiały organizatora
Fragment obrazu "Autoportret" Przemka Kossakowskiego

W latach 2012-2013 Przemek Kossakowski współtworzył i prowadził w telewizji TTV cykl programów "Kossakowski. Szósty zmysł". Podczas podróży po Polsce, Ukrainie, Rosji i Bałkanach spotykał natchnionych mężczyzn, pobłogosławione darem bożym kobiety, rozmawiał z ludźmi, dla których świat duchów jest tak samo realny jak świat materialny. Był świadkiem egzorcyzmów, seansów hipnozy, uczestniczył w rytuałach, których początek ginie w mroku dziejów. Modlono się nad nim, przenikano energiami różnej proweniencji, diagnozowano, leczono, zdejmowano i rzucano klątwy. Dwukrotnie złożono go do grobu, aby stał się innym człowiekiem.

Po powrocie historie i zdjęcia ugrzęzły gdzieś w przestrzeni komputera. Jednak co pewien czas Kossakowski do nich wracał. I tak powstały obrazy, które prezentowane będą na wystawie "Lekarze dusz". Każdy z nich to portret uzdrowiciela, ale też niezwykła historia. Niektóre są zabawne, inne tajemnicze, a wspomnienia kilku z nich do dziś wzbudzają w artyście dziwaczny dreszcz.

Wernisaż wystawy 26 lutego w godz. 18.00-20.00.

Szczegóły: "Lekarze dusz" w CLZ

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1123 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39