Szansa dla piszących. Mogą przesyłać teksty do pisma literackiego [WIDEO]

2019.08.22 14:10
Ruszył nabór tekstów do nieregularnika "Epea. Pismo literackie". Motywem przewodnim nowego wydania będzie hasło "podróż".
Szansa dla piszących. Mogą przesyłać teksty do pisma literackiego [WIDEO]
Fot: Bogumiła Maleszewska-Oksztol/Książnica Podlaska

Piszesz wiersze, opowiadania, reportaże, eseje, dramaty, felietony, recenzje książek lub bajki dla dzieci? Pragniesz podzielić się swoją twórczością z innymi?

Redakcja nieregularnika "Epea. Pismo literackie" ogłasza nabór tekstów do trzeciego numeru. Motywem przewodnim tego wydania będzie hasło "Podróż".Teksty można przesyłać na adres e-mail: epea@ksiaznicapodlaska.pl. Jeden autor może zgłosić maksymalnie trzy teksty. Jeden tekst nie może przekraczać 8 stron maszynopisu (czcionka: Times New Roman, rozmiar 12, interlinia 1,5 wiersza). Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2019 r.

Do współpracy zapraszani są zarówno doświadczeni twórcy, jak i ci, którzy są na początku swojej literackiej drogi. Przyjmowane są jedynie teksty dotychczas niepublikowane i niezgłaszane do konkursów literackich. Redakcja nie zwraca przesłanych tekstów oraz zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania.

Wybrane teksty zostaną opublikowane w trzecim numerze nieregularnika "Epea. Pismo literackie".

"Epea. Pismo literackie" ukazuje się nakładem Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego. w Białymstoku. Jest to odpowiedź na postulat środowiska podlaskich literatów. Do współpracy zaproszeni zostali poeci, pisarze i literaturoznawcy.

- Książnica Podlaska to instytucja kultury, której zadaniem jest promocja czytelnictwa oraz twórczości pisarzy i poetów, związanych z naszym regionem, dlatego pilnie wsłuchujemy się w głos środowiska podlaskich literatów. Kiedy w lutym 2018 roku, podczas sejmiku poetyckiego, zorganizowanego przez nas w ramach festiwalu "Autorzy i Książki. Podlaskie podsumowanie" padł postulat utworzenia czasopisma literackiego, wiedzieliśmy że należy podjąć to wyzwanie - mówiła Jolanta Gadek, dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Tytuł nieregularnika nawiązuje do historii działalności Książnicy Podlaskiej, pod szyldem której przez lata ukazywał się almanach "Epea". Na łamach nowego pisma jest miejsce zarówno dla znanych i cenionych literatów, jak i debiutantów.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

Polecamy
Sklep Odzieżowyul. Zwycięstwa 8 lok. 47 (Galeria Madro)
15-950 Białystok

Więcej informacji
1247 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39