Szansa na zdobycie nagród. Jubileuszowy konkurs fotograficzny

2018.08.06 15:55
Do 10 września można nadsyłać prace na Konkurs Fotograficzny Ogólnopolskiego Przeglądu Fotografii Współczesnej "Człowiek obok mnie". Organizuje go Białostocki Ośrodek Kultury.
Szansa na zdobycie nagród. Jubileuszowy konkurs fotograficzny
Fot: pixabay.com

W roku 2018 odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja konkursu. Od wielu lat daje on szansę amatorom i profesjonalistom na zaprezentowanie swojego dorobku fotograficznego.

Mimo że zdjęcia towarzyszą nam codziennie w prasie i mediach internetowych od ponad 100 lat, to nie straciły one nic ze swojej mocy przekazywania emocji czy stanu kondycji współczesnego człowieka.

Jubileusz obchodzi także Polska. Kraj kontrastujących ze sobą idei, wspólnych narodowych zrywów i trudnego procesu kształtowania swojej tożsamości. 100 lat niepodległości oddanych obrazem fotograficznym można znaleźć w niezliczonych periodykach poświęconych fotografii czy cyfrowych archiwach w internecie. Kto jest jednak prawdziwym bohaterem tych fotografii? Zdaniem organizatorów wydarzenia to człowiek - obywatel, który swoimi postawami, marzeniami i pracą definiuje rzeczywistość wokół siebie. A jaki jest współczesny obywatel Polski i świata? Na to pytanie postarają się odpowiedzieć razem z uczestnikami tegorocznej edycji konkursu i znakomitymi członkami jury.

Wydarzenie organizowane jest przez Białostocki Ośrodek Kultury od 2000 roku, w systemie biennale. Konkurs kierowany jest do pełnoletnich osób fizycznych i ma charakter otwarty. Zdjęcia ocenia jury złożone z profesjonalistów fotografików i znawców sztuki fotograficznej.

Laureatom konkursu - autorom nagrodzonych zdjęć - zostaną przyznane nagrody pieniężne o łącznej sumie 5500 zł (brutto). Jury zastrzega sobie podział tej kwoty.

Prace można nadsyłać do 10 września.

Więcej: Konkurs fotograficzny "Człowiek obok mnie"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1139 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39