Szczytny cel i walka na całego. Białostockie firmy wezmą udział w charytatywnym turnieju

2024.05.16 13:46
W niedzielę (19.05) odbędzie się V edycja Piłkarskiego Turnieju Charytatywnego o Puchar DrTusza. O trofeum na boisku w Klepaczach przy ul. Dębowej 1 zawalczy 10 białostockich i regionalnych firm, które swoim udziałem wesprą "Dom Powrotu" w Białymstoku.
Szczytny cel i walka na całego. Białostockie firmy wezmą udział w charytatywnym turnieju
Fot: DrTusz

Znów będą grać i pomagać

Charytatywny turniej, który dojdzie do skutku w Klepaczach, to nie tylko wydarzenie sportowe, ale przede wszystkim niepowtarzalna okazja do integracji środowisk biznesowych z lokalną społecznością. Organizatorzy przygotowali także piknik rodzinny, a podczas jego trwania można spodziewać się szeregu atrakcji.

Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 9.00, a mecze finałowe rozegrane zostaną w okolicach godz. 14.30. Do udziału w turnieju zgłosiło się 10 firm - Rosti, Plum, Elem, Ościłowscy, AC S.A., Electrum, Promostal, Globart Print, Kuchnia Vikinga (Viking Story), a także gospodarze całego przedsięwzięcia - firma DrTusz. Każda z ekip w ramach wpisowego wpłaciła darowiznę na rzecz Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Dom Powrotu" w Białymstoku. Zebrane środki pozwolą na renowację ogrodu należącego do wspomnianego ośrodka. W ubiegłym roku organizacja turnieju pozwoliła na prace remontowe wewnątrz budynku.

- Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że tegoroczna edycja wydarzenia cieszy się dużym zainteresowaniem firm. Swoje drużyny zgłosiły przedsiębiorstwa rozpoznawalne w regionie, co jest szczególnie istotne dla umacniania dobrych praktyk w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. W skali lokalnej te działania zwykle są szczególnie widoczne i niezwykle potrzebne. Zależy nam na tym, by dobroczynność naszych uczestników została zauważona także tym razem, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do kibicowania. Atrakcji nie zabraknie, zwłaszcza dla najmłodszych - mówi Aneta Zagórska z firmy DrTusz.

Dzieci będą w siódmym niebie

Podczas wydarzenia organizatorzy zapewnią dmuchańce, stoisko do malowania twarzy, stoisko o tematyce ekologicznej, konkursy artystyczne i sportowe. W programie przewidziano także bieg dla dzieci po Lesie Turczyńskim.

- Nasz bieg dedykowany jest trzem grupom wiekowym: 4-7 lat, 8-11 lat oraz 12-15 lat. Zapisy odbywają się przez stronę Decathlon Go. Należy szukać imprezy pod nazwą Bieg Szlakiem Tygrysa. Na trasie przewidzianych jest kilka niewielkich przeszkód dostosowanych do możliwości uczestników. W związku z tym, że jesteśmy nastawieni przede wszystkim na dobrą zabawę, każdy dzielny biegacz otrzyma od nas pamiątkowy medal - informuje Błażej Okuła z APN Hattrick.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1161 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39