Szef warszawskiego Teatru Rozmaitości na Podlasiu

2011.07.28 00:00
Uniwersytet Powszechny im. Jana Józefa Lipskiego w Teremiskach zaprasza do teatru w stodole na występ niezwykłego trio - Piotra Cieplaka i Duetu SzaZa.
Szef warszawskiego Teatru Rozmaitości na Podlasiu
Fot: materiały prasowe

"O niewiedzy w praktyce - czyli rowerem do Portugalii" to niezwykle osobista opowieść wybitnego polskiego reżysera Piotra Cieplaka, byłego dyrektora artystycznego Teatru Rozmaitości w Warszawie, gdzie do współpracy zapraszał młodych i oryginalnych reżyserów.

Spektakl, który pokaże w Teremiskach to jego podróż rowerem do Portugalii, to wyzwanie, to miłość, to także zwątpienie i niepewność. Odczytane na żywo fragmenty książki "O niewiedzy w praktyce czyli rowerem do Portugalii" udźwiękowione zostały przez duet muzyczny SzaZa - Szamburski / Zakrocki - muzyków, improwizatorów i animatorów działają na stołecznej scenie muzyki improwizowanej i sztuki niezależnej. Połączenie występu Cieplaka i eksperymentów SzaZy na klarnet i skrzypce, kiedy na żywo obserwujemy warsztat przetwarzania nagrywanej w czasie występu muzyki tworzy swoisty spektakl, performance, który przekracza granice koncertu czy odczytu. Spotkanie Cieplaka oraz muzyków nie jest przypadkowe. Jest podyktowane głęboką przyjaźnią i wieloletnią współpracą artystyczną, dzięki której reżyser oraz muzycy rozumieją się bez słów, i razem mogą jechać, na jednym rowerze do Portugalii. A "żeby dojechać z warszawskich Kabat do Lizbony, trzeba ciąć na Piaseczno, potem przez Jazgarzew i dalej, prosto na Grójec.."

Spektakl odbędzie się w najbliższą sobotę (30.07) o godz. 19.30, w teatrze w stodole w podbiałowieskich Teremiskach. Wstęp wolny.

E.S.

Polecamy lokal
1148 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39