Sześć nowych tabliczek odsłonięto na Alei Bluesa

2013.09.16 00:00
Mirosław Kozioł, Wiesław Szymański, Jacek Skubikowski, Krzysztof "Dżawor" Jaworski, Bartosz Łęczycki oraz Jacek Jaguś - tabliczki z nazwiskami tych osób związanych z bluesem odsłonięto wczoraj na Alei Bluesa.
Sześć nowych tabliczek odsłonięto na Alei Bluesa
Fot: Anna Dycha
Harmonijkarz Bartosz Łęczycki odsłaniający swoją tabliczkę

Aleja powstała w przejściu między Rynkiem Kościuszki i ulicą Legionową w 2008 roku. Co roku jest na niej odsłanianych sześć tabliczek upamiętniających osoby związane z bluesem.

- Z roku na rok przybywa osób zaangażowanych w ideę Alei Bluesa – stwierdził Konrad Sikora, prowadzący uroczystość. - Zaczynamy nową świecką tradycję świętowania Polskiego Dnia Bluesa, który jest obchodzony 16 września. Jest to rocznica urodzin B.B. Kinga.

W przeddzień święta na białostockiej Alei pojawiły się nowe tabliczki. Pierwsza w nich upamiętniła niedawno zmarłego dziennikarza Polskiego Radia Białystok Wiesława Szymańskiego, który był znany z propagowania bluesa.

- Miałem nadzieję, że sam to zrobi, ale życie napisało inny scenariusz - mówił Sikora.

Kolejne tabliczki odsłonili: Mirosław Kozioł, perkusista grupy Bracia i Siostry, Bartosz Łęczycki, najlepszy polski harmonijkarz, Krzysztof "Dżawor" Jaworski z grupy Harlem (w tym roku obchodzi ona 20. rocznicę istnienia) i Jacek Jaguś z zespołu J.J. Band. Na jednej z tabliczek wygrawerowano też nazwisko Jacka Skubikowskiego.

- Minęło 11 lat od rozpoczęcia bluesowej przygody - wspominał Jaguś, który z zespołem wygrał jeden z festiwali Jesień z bluesem. - Gdyby ktoś mi powiedział, że będę tutaj odsłaniał tabliczkę, to bym się mocno zaśmiał.

Gospodarzem uroczystości była Fundacja na rzecz rozwoju Politechniki Białostockiej. Wieczorem fani bluesa spotkali się na koncercie w Spodkach, podczas którego wystąpili Hard Times, J.J. Band i gość specjalny - Marek Raduli.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1330 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39