Szkolenie w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Trwają zapisy!

2024.04.12 08:48
Wojskowym Centrum Rekrutacji w Białymstoku zaprasza rekrutów do odbycia podstawowego szkolenia wojskowego. Jak przebiega rekrutacja i co czeka nas po jej zakończeniu?
Szkolenie w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Trwają zapisy!
Fot: Wojskowe Centrum Rekrutacji w Białymstoku

W Wojskowym Centrum Rekrutacji w Białymstoku rozpoczął się nabór chętnych do odbycia Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej (DZSW). Najbliższe szkolenie podstawowe rozpocznie się już 10 czerwca bieżącego roku.

Wymagania wobec rekrutów

Do akcji szkoleniowej może przystąpić każdy, kto ma ukończone 18 lat i jest obywatelem Polski. Pozostałe wymagania to: niekaralność za przestępstwo umyślne, zdolność fizyczna i psychiczna do pełnienia służby wojskowej, wykształcenie co najmniej podstawowe oraz nieposzlakowana opinia.

Na czym polega podstawowe szkolenie wojskowe?

Podczas 27 dni szkolenia ochotnicy będą zdobywali podstawowe umiejętności z zakresu wojskowego rzemiosła. Poznają między innymi: zasady bezpiecznego posługiwania się bronią i wyposażeniem, różne sposoby pokonywania terenu oraz praktyczne zastosowania elementów survivalu. Szkolenie obejmuje także zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Jakie korzyści przysługują Żołnierzom Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej?

Pomyślne zakończenie szkolenia niesie za sobą parę istotnych korzyści. Po pierwsze, żołnierzowi przysługuje w wysokości od 6000 złotych brutto miesięcznie. Rekruci mają także pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz pierwszeństwo zatrudnienia w administracji publicznej, oczywiście po spełnieniu wymagań określonych dla danego stanowiska. Ponadto, czas odbywania Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej wliczany jest do okresu odbywania służby wojskowej lub okresu zatrudnienia.

Więcej informacji na temat rekrutacji znajdziecie na stronie internetowej

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

865 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39