Szkoły przy Stołecznej zyskały boiska z infrastrukturą lekkoatletyczną i siłownię

2016.10.04 17:39
Zespół Szkół Technicznych jest kolejną placówką w Białymstoku, przy której zostały zmodernizowane boiska. Teraz dodatkowo wybudowano bieżnię, skocznię w dal i pole do pchnięcia kulą, a także siłownię zewnętrzną.
Szkoły przy Stołecznej zyskały boiska z infrastrukturą lekkoatletyczną i siłownię
Fot: UM Białystok / Dawid Gromadzki

W Białymstoku przeprowadzanych jest coraz więcej modernizacji boisk i terenów przyszkolnych. Teraz przy Zespole Szkół Technicznych im. Andersa przy ul. Stołecznej 21 wybudowano boisko do piłki nożnej o wymiarach 29x57 m oraz do koszykówki i siatkówki o wymiarach 17x30 m. Wszystko zostało wyposażone m.in. w tablice, kosze, słupki i siatki oraz oświetlenie, bramę wjazdową, ławki i kosze na śmieci.

- Uprawianie sportu w odpowiednich warunkach i możliwość korzystania z nowego sprzętu sprawia przyjemność i motywuje do sportowej aktywności – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski podczas wspólnego z uczniami otwarcia obiektu we wtorek (4.10). - Pracujemy nad tym, żeby większość szkół wyposażyć w nowe boiska i infrastrukturę sportowo-rekreacyjną.

W ramach kompleksu powstała także bieżnia lekkoatletyczna o długości 60 m, skocznia w dal i pole do pchnięcia kulą. Dodatkowo prawie 80 m2 przeznaczono na siłownię zewnętrzną, gdzie ustawiono różne przyrządy do ćwiczeń, m.in. biegacz, ławkę, prostownik pleców, prasa nożna, wioślarz, wyciąg górny.

Koszt realizacji tej inwestycji wyniósł prawie 655 tys. zł.

W ostatnim czasie nowe boiska otwarto m.in. w VIII Liceum Ogólnokształcącym, zespołach szkół nr 2 i 13, w szkołach podstawowych nr 1, 15 oraz 28. Wkrótce takie obiekty powstaną także np. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych oraz w Zespole Szkół Gastronomicznych.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1389 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39