Szpital Psychiatryczny w Choroszczy ma nowego dyrektora

2022.06.07 15:50
Wyłoniono nowego dyrektora szpitala w Choroszczy. Został im Krzysztof Szeweluk, który walczył o to stanowisko z jeszcze dwoma innymi kandydatami.
Szpital Psychiatryczny w Choroszczy ma nowego dyrektora
Fot: Paulina Dulewicz
Krzysztof Szeweluk będzie nowym dyrektorem szpitala w Choroszczy

W poniedziałek miało miejsce posiedzenie komisji konkursowej, która została powołana, by wyłonić nowego dyrektora Samodzielnego Publicznego Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. dr. Stanisława Deresza w Choroszczy. Zgłoszenia w konkursie były przyjmowane od 10 do 31 marca. W tym czasie wpłynęły 3 oferty, jednak tylko 2 spełniały wymogi formalne. Komisja większością głosów zadecydowała, że nowym dyrektorem placówki zostanie Krzysztof Szeweluk.

Nowy zarządca choroszczańskiego szpitala jest z wykształcenia prawnikiem oraz menadżerem. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, studia menedżerskie z zarządzania ochroną zdrowia oraz studia Executive Master of Business Administration (MBA).

Zdaniem komisji posiada on odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie, by zarządzać tego typu placówką. Przez ostatnie 15 lat zdobył je zarówno w sektorze prywatnym, publicznym, jak i pozarządowym. Przez ostatnie lata zajmował się koordynacją oraz nadzorowaniem wdrażania Zintegrowanego Systemu Zarządzania w Podlaskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia. W ramach tego projektu kierował wieloma zespołami i grupami robotniczymi. Uczestniczył także w kontraktowaniu świadczeń opieki zdrowotnej oraz kierował działem organizacyjno-prawnym w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej im. St. Deresza w Choroszczy.

Krzysztof Szeweluk w ostatnim czasie zajmował stanowisko zastępcy dyrektora gabinetu marszałka województwa, w którym koordynował m.in. sprawy związane z podlaskimi placówkami medycznymi.

Szpital w Choroszczy jest placówką podległą marszałkowi województwa podlaskiego.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

889 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39