Szpital w Hajnówce najlepszy na Podlasiu

2015.12.29 00:00
Hajnowski szpital już kolejny raz okazał się być najlepszym w naszym województwie.
Szpital w Hajnówce najlepszy na Podlasiu
Fot: powiat.hajnowka.pl
Szpital w Hajnówce jest najlepszy na Podlasiu

Placówka w rankingu "Bezpieczny Szpital" zajęła 25 miejsce w kraju (2 pozycje wyżej niż w roku ubiegłym) i pierwsze na Podlasiu. Dyrektor SP ZOZ w Hajnówce Grzegorz Tomaszuk jest dumy z uzyskanego wyniku, jego zdaniem jest to dowód, że udaje się realizować cel, jakim jest podnoszenie usług medycznych. Zwraca też uwagę, że udział w konkursie pokazuje też słabe strony szpitala, co pozwala na ich późniejsze zwalczanie.

W rankingu podlaski szpital doceniono m.in. za poprawę komfortu pobytu pacjentów. Jest to efekt przeprowadzanych inwestycji oraz doposażanie oddziałów w nowoczesny sprzęt. Od lat placówka stara się też podnosić kwalifikacje zawodowe personelu i zdobywać kolejne certyfikaty jakości. W ostatnim czasie w szpitalu miała miejsce m.in. modernizacja Medycznego Laboratorium Diagnostycznego dokonanego w ramach projektu "Rozwój współpracy transgranicznej w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób przenoszonych przez kleszcze w rejonach endemicznego ich występowania na pograniczu polsko–białoruskim" oraz otwarcie odnowionych oddziałów Rehabilitacji i Rehabilitacji Neurologicznej.

Ranking "Bezpieczny Szpital" przeprowadzany jest od ponad 10 lat. Organizuje go Ministerstwo Zdrowia – Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia”. Wyniki publikuje dziennik "Rzeczpospolita". Na listę trafia 100 najlepszych polskich szpitali. Komisja ocenia je m.in. za infrastrukturę, stan budynku, sposób opieki, jakość usług, personel, funkcjonowanie ekonomiczne czy kwalifikacje pracowników. W tym roku sprawdzono prawie 230 placówek.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1450 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39