Szpitale tymczasowe: termin, respiratory i kadra medyczna

2020.11.09 09:07
Trwa budowa szpitali tymczasowych. Mają być gotowe do końca miesiąca. Wiadomo, ilu pacjentów przyjmą. Pod znakiem zapytania są jednak takie kwestie jak respiratory czy personel medyczny.
Szpitale tymczasowe: termin, respiratory i kadra medyczna
Fot: czytelnik

Co warto wiedzieć o budowanych w stolicy Podlasia szpitalach polowych? Szpital tymczasowy, który powstaje w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, będzie kosztował prawie 2 mln zł. Pieniądze pochodzą ze Skarbu Państwa. Blisko ukończenia jest również obiekt przy ul. Żurawiej. Obie inwestycje mają być gotowe do końca listopada.

- Na pewno zabezpieczą 160 miejsc dla pacjentów z COVID-19, liczba respiratorów i pozostałego potrzebnego sprzętu jest w trakcie ustalania ze szpitalem patronackim, którym jest USK w Białymstoku - mówi Kamila Ausztol z Biura Wojewody Podlaskiego.

Budową szpitala tymczasowego na hali UMB zajmuje się firma Budimex, a za obiekt przy ul. Żurawiej 14 odpowiedzialne jest przedsiębiorstwo Mar-Bud.

Równolegle trwa rekrutacja personelu medycznego. Do tej pory (do dnia 6.11) na apel wojewody podlaskiego odpowiedziało 9 osób. Kadrę medyczną szpitali tymczasowych zasilą również pracownicy USK.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1132 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39