Sztuka konwersacji w Arsenale. Wykład Moniki Szewczyk

2012.02.01 00:00
"Sztuka konwersacji" to tytuł wykładu Moniki Szewczyk, który zostanie wygłoszony w ramach cyklu "Czy sztuka jest potrzebna i dlaczego?" w Galerii Arsenał. Spotkanie wyjątkowo odbędzie się w czwartek, 2 lutego.
Sztuka konwersacji w Arsenale. Wykład Moniki Szewczyk
Fot: Galeria Arsenał
Scena z filmu "Żywot Briana" grupy Monty Phyton

Co to znaczy myśleć o rozmowie - o konwersacji - jako o sztuce? I w jakim sensie też można traktować sztukę jako coś, co jest produkowane przez wymianę słów? Monika Szewczyk zadała te pytania w dwóch tekstach publikowanych przez internetowe czasopismo e-flux journal i ostatnio kontynuowała badania w tym kierunku podczas seminarium w Akademii Sztuk Pięknych w norweskim Bergen. Przy okazji wykładu w Arsenale opowie o tych badaniach, skupiając się na pewnej sprzeczności między rozmową (lub sztuką konwersacji) a podjęciem decyzji - estetycznych, ale też politycznych.

Monika Szewczyk dzieli swój czas między pisanie, redagowanie, organizowanie wystaw i pracę dydaktyczną. Przez ostatnie cztery lata pracowała w Witte de With Center for Contemporary Art w Rotterdamie (Holandia) jako redaktor publikacji oraz w Piet Zwart Institute w Rotterdamie i w Akademii Sztuk Pięknych w Bergen jako profesor teorii pisania.

Początek wykładu o godz. 18. Wstęp wolny.

MAG

1133 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39