Szukasz pracy sezonowej? Sprawdź oferty!

2024.04.12 11:26
Wakacje coraz bliżej. W Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Białymstoku nie brakuje ofert prac sezonowych - warto to sprawdzić.
Szukasz pracy sezonowej? Sprawdź oferty!
Fot: pixabay.com

Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku informuje, że pojawia się coraz więcej ofert pracy sezonowej. Jest to więc dobra okazja, aby dorobić.

Jacy pracownicy są poszukiwani?

Poszukiwani są:

- pracownicy sezonowi do obsługi gości w branży hotelarskiej i gastronomicznej (kucharz, kelner, pomoc kuchenna, pokojowe, recepcja, sprzątanie). Obecnie takie oferty są już dostępne w powiatach: białostockim, augustowskim, sejneńskim - głównie w obiektach
hotelowych oraz restauracjach i barach;

- pracownicy do uprawy sadzonek w szkółkach roślin (sadzenie roślin pielęgnacja, nawożenie, przycinanie, dbanie o czystość na szkółce), pracownicy do prac ogrodowych (od prac porządkowych, do prac związanych z pielęgnacją roślin - jako przykład możemy tutaj
podać fakt, iż Stadion Miejski w Białymstoku poszukiwał niedawno pracownika do pielęgnacji murawy).

W sezonie poszukiwani są też pracownicy leśni - do sadzenia lasów, koszenia, wykonywania zabiegów hodowlanych w uprawach. Pracownicy w ogrodnictwie będą w tym roku najbardziej potrzebni do zbiorów owoców miękkich - w Podlaskiem dotyczy to głównie borówki i truskawki.

Pracownicy sezonowi bez problemu znajdą również pracę przy sprzedaży lodów, gofrów, słodyczy - zarówno w punktach mobilnych, jak również w punktach otwartych sezonowo.

Jest także opcja wyjazdów zagranicznych

Osoby poszukujące pracy sezonowej mogą ponadto skorzystać z możliwości wyjazdów do różnych prac związanych z uprawą owoców i warzyw za granicę - do Norwegii, Holandii, Finlandii.

Są to np. prace polowe w nowoczesnych gospodarstwach ogrodniczych zajmujących się uprawą warzyw i owoców: przy sadzeniu i uprawie, pieleniu sałaty, kapusty, kalafiora (w Norwegii), przycinaniu i pielęgnacji drzew owocowych (w Holandia), a także zbiorze truskawek (w Holandii). Pośrednictwem pracy w tym zakresie zajmuje się sieć Europejskich
Służb Zatrudnienia (EURES).

Monika Zysk
24@bialystokonline.pl
1012 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39