Szybko i wygodnie. Białostocki magistrat zachęca do korzystania z e-kolejki

2023.07.25 11:07
E-kolejka umożliwia rezerwację wizyt na konkretny dzień i godzinę. Dzięki temu możemy przyjść do urzędu i ominąć kolejki.
Szybko i wygodnie. Białostocki magistrat zachęca do korzystania z e-kolejki
Fot: Marcin Jakowiak / UM Białystok

Białostocki magistrat zachęca mieszkańców Białegostoku do korzystania z nowoczesnej formy umawiania wizyt w Urzędzie Miejskim - poprzez e-kolejkę. Elektroniczny system rezerwacji jest dostępny w trzech lokalizacjach: przy ul. Słonimskiej 1, Słonimskiej 2/2 oraz Branickiego 3/5. Dzięki e-kolejce, rezerwacja wizyt w urzędzie odbywa się w łatwy i wygodny sposób, umożliwiając wybranie konkretnego dnia i godziny wizyty.

System elektronicznej rezerwacji oferuje szeroki zakres usług, których mogą skorzystać mieszkańcy miasta. W budynku przy ul. Branickiego 3/5, e-kolejka obejmuje sprawy związane z dowodami osobistymi, rejestracją pojazdów, meldunkiem, nadaniem numeru PESEL, wydawaniem praw jazdy, a także dotyczące działalności gospodarczej i licencji.

Departamenty architektury, ochrony środowiska, skarbu oraz finansów miasta znajdują się w budynku przy ul. Słonimskiej 1, a to właśnie tam można umawiać wizyty przez e-kolejkę w tych obszarach. Natomiast w budynku przy ul. Słonimskiej 2/2 mieszczą się departamenty geodezji, gdzie również możliwa jest elektroniczna rezerwacja wizyt.

– E-kolejka funkcjonująca w Urzędzie Miejskim umożliwia mieszkańcom zaplanowanie wizyty i szybki kontakt z pracownikami. To ułatwia i przyspiesza załatwianie spraw urzędowych. Warto korzystać z tego udogodnienia – informuje prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Korzystanie z e-kolejki przynosi wiele korzyści, przede wszystkim eliminuje konieczność stania w długich kolejkach i pozwala zaoszczędzić czas. Mieszkańcy mogą samodzielnie wybrać dogodny termin wizyty, co przyczynia się do usprawnienia obsługi w urzędzie i podniesienia zadowolenia z korzystania z usług magistratu. To wygodne i nowoczesne rozwiązanie, które warto wykorzystywać w codziennym załatwianiu spraw urzędowych.

Warto pamiętać o punktualnym przybyciu do urzędu, jednak nie wcześniej niż około 10-15 minut przed umówioną wizytą. Nieprzybycie na umówioną godzinę jest traktowane jako rezygnacja. Wizyty można rezerwować na stronie urzędu w e-kalendarzu.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1702 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39