Szykują się duże zmiany kadrowe w Jagiellonii Białystok

2013.05.23 00:00
W Jagiellonii Białystok rozpoczynają się porządki. Z klubem pożegnał się Słowak Lubos Hanzel. Zarząd postanowił rozwiązać kontrakt z obrońcą.
Szykują się duże zmiany kadrowe w Jagiellonii Białystok

Hanzel rozegrał sześć spotkań w barwach Jagiellonii w T-Mobile Estraklasie, do tego dorzucił dwa występy w Pucharze Polski oraz pięć w Młodej Ekstraklasie. Słowak w tych ostatnich rozgrywkach zdobył też jednego gola.

To nie koniec zmian w składzie. Po zakończeniu sezonu z drużyny może odejść kilku graczy. Prawdopodobnie z białostockim klubem pożegnają się: Euzebiusz Smolarek, Ugo Ukah, Tomasz Bandrowski, Filip Modelski i Tomasz Kowalski. Po sezonie karierę zakończy Tomasz Frankowski. Z kolei Tomaszem Kupiszem zainteresowane jest Zagłębie Lubin. Niewykluczony jest także transfer Alexisa Norambueny.

W czerwcu kończy się kontrakt Tomaszowi Hajcie. Na razie nie wiadomo, czy szkoleniowiec pozostanie w klubie. W mediach pojawiły się nazwiska nowych kandydatów do przejęcia funkcji po Hajcie. Pierwszym z nich jest Piotr Stokowiec, który prowadzi obecnie Polonię Warszawa. Wymieniane jest również nazwisko Michała Probierza, który z sukcesami trenował Jagiellonię. Do tego dochodzą Dariusz Pasieka i Robert Podoliński - obecnie pracujący w Dolcanie Ząbki.

Białostoczanie rozglądają się za wzmocnieniami. We wtorek (21.05) na testach pojawił się Brazylijczyk Robson Chavez Santana "Robson". 27-letni pomocnik grał ostatnio w irańskim Traktor Sazi Tebriz. Piłkarz ma być testowany do końca tego tygodnia.

Przypomnijmy, że trzech piłkarzy, którzy do tej pory występowali głównie w drużynach juniorskich i Młodej Ekstraklasie, podpisało w poniedziałek (20.05) umowy z Jagiellonią Białystok. Jonatan Straus i Bartosz Giełażyn związali się rocznymi umowami z opcją przedłużenia o kolejne trzy lata, zaś Karol Mackiewicz podobny kontrakt przedłużył o trzy lata.

Cezary Maksimczuk
cezary.m@bialystokonline.pl

1373 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39