Szykujcie się na Wertep. To najlepszy program od początku istnienia festiwalu

2014.07.02 00:00
Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep przyzwyczaili nas już, że na wyjątkowe spotkanie z Melpomeną w Podlaskiem należy zarezerwować ostatni weekend lipca i pierwszy sierpnia. Nie inaczej będzie i teraz.
Szykujcie się na Wertep. To najlepszy program od początku istnienia festiwalu
Fot: materiały organizatora
Spektakl "Korowód tańca"

W tym roku szykujcie się na wyjątkowe doznania i występy najciekawszych grup teatralnych zza wschodniej granicy Polski: Rosji, Ukrainy i Białorusi, a także prezentację sztuki cyrkowej.

Szósta edycja MFT Wertep odbędzie się w dniach 25-27 lipca oraz 31 lipca i 1-3 sierpnia w siedmiu miejscowościach położonych w obrębie lub pobliżu Puszczy Białowieskiej (25.07 - Narewka, 26.07 - Michałowo, 27.07 - Czeremcha, 31.07 - Policzna, 1.08 - Orla, 2.08 - Białowieża, 3.08 - Hajnówka).

Tegoroczny festiwal to ukłon w stronę teatru ze Wschodu (Rosja, Ukraina, Białoruś) i sztuki cyrkowej na najwyższym światowym poziomie.

- Wertep stwarza mieszkańcom zupełnie nową perspektywę rozumienia współczesnej kultury i aktywnego w niej uczestnictwa. Łącząc tradycje z nowoczesnością oraz ukazując teatr w szerokim kontekście współczesnych polskich i międzynarodowych dokonań, propagując nowoczesne projekty teatralne i nowatorskie interpretacje klasyki Festiwal, oddziałuje kulturotwórczo na szerokie i zróżnicowane wiekowo i społecznie grono odbiorców - mówi Dariusz Skibiński ze Stowarzyszenia Kulturalnego "Pocztówka".

Patronujemy wydarzeniu.

Program: MFT Wertep

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

758 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39