T-Mobile Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok pokonała mistrza Kazachstanu

2013.02.06 00:00
Jagiellonia Białystok rozegrała dziś (6 lutego) mecz kontrolny. Żółto-czerwoni pokonali mistrza Kazachstanu - Szachtior Karaganda 2:1 (1:0). Spotkanie odbyło się w Colakli.
Fot: jagiellonia.net
Tomasz Kupisz (czarny strój) zdobył pierwszą bramkę w meczu z Szachtiorem

Sztab szkoleniowy wystawił mocniejszy skład na mecz z drużyną z Kazachstanu. Efekt przyszedł już w 11. minucie. Kim Min Kyun zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Tomasza Kupisza. Skrzydłowy Jagiellonii wpadł w pole karne, wygrał pozycję z obrońcą rywali i pewnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce obok bezradnie interweniującego golkipera Szachtiora. Białostoczanie przeważali w pierwszej połowie meczu i zasłużenie prowadzili.

Druga odsłona spotkania dobrze rozpoczęła się dla drużyny z Karagandy. W 53. minucie zespół Szachtiora wykonywał rzut wolny, po którym strzałem głową wyrównał Nikola Vasilievich. Stracony gol zmotywował żółto-czerwonych. Białostoczanie ruszyli do ataku i ponownie wyszli na prowadzenie w 77. minucie. Tomasz Frankowski prostopadle zagrał do Daniego Quintany. Hiszpan przepuścił futbolówkę do ustawionego na lepszej pozycji Dawida Plizgi, który wpadł w pole karne i pewnym strzałem pokonał golkipera drużyny z Kazachstanu.

Jagiellonia Białystok - Szachtior Karaganda 2:1 (1:0). Bramki: Kupisz 11, Plizga 77 - Vasilievich 53.

Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik - Alexis Norambuena (72. Rafał Grzyb), Michał Pazdan, Adam Dźwigała, Lubos Hanzel - Tomasz Kupisz, Tomasz Bandrowski (46. Tomasz Frankowski), Dani Quintana - Dawid Plizga, Kim Min Kyun - Euzebiusz Smolarek.