T-Mobile Ekstraklasa: Jagiellonia pokonała zespół z Litwy

2013.01.19 00:00
Jagiellonia Białystok pokonała w spotkaniu kontrolnym Sūduvę Marijampolė 3:2 (2:1). Zwycięską bramkę zdobył w 78. minucie Luka Pejović.
Fot: jagiellonia.net
Jagiellonia Białystok wygrała mecz kontrolny

Jagiellonia objęła powadzenie już w 8. minucie. Alexis Norambuena chciał dośrodkować w pole karne ale z tej wrzutki wyszedł strzał, który zaskoczył golkipera Suduvy. Minęło zaledwie pięć minut, a białostoczanie podwyższyli powadzenie. Adam Dźwigała podał do Tomasza Kupisza. Pomocnik wbiegł w pole karne i zagrał do Tomasza Frankowskiego. „Łowca bramek” wślizgiem umieścił piłkę w siatce. Żółto-czerwoni cały czas dominowali na boisku i w 24. minucie mogli zdobyć trzeciego gola. Kupisz sprytnym strzałem omal nie przelobował Pavelsa Davidovsa. Chwilę później Norambuena faulował w polu karnym zawodnika z Litwy za co obejrzał czerwoną kartkę. Jedenastkę na gola zamienił Rafał Ledesma. Arbiter zgodził się aby Norambuenę zastąpił Filip Modelski. Jeszcze w 38. minucie jeden z piłkarzy Jagi próbował zaskoczyć z dystansu bramkarza Suduvy, ale ten wybił piłkę głową.

Na początku drugiej połowy trener Tomasz Hajto dokonał dziewięciu zmian w zespole. W 49. minucie Skowrona z dystansu próbował zaskoczyć Ledesma. Jednak jego próba minęła cel. Chwilę później drużyna z Mariampolu wyrównała. W polu karnym pojedynek z Audriusem Brokasem przegrał Adam Radecki i pomocnik Sudovy wykorzystując ten błąd pokonał Łukasza Skowrona. W 58. minucie ponownie dał o sobie znać Ledesma. Zawodnik Suduvy oddał strzał, który zatrzymał się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Skowrona. W kolejnych minutach przeważała Jagiellonia ale nie potrafiła udokumentować tego bramką. W 70. minucie Tomasz Bandrowski podał do Kupisza, ten próbował przelobować wychodzącego bramkarza Suduvy, ale litewski golkiper w ostatniej chwili wystawił ręce i podbił piłkę, która przeleciała obok bramki. W 78. minucie Jagiellonia ponownie wyszła na powadzenie. Kupisz dośrodkował z rzutu rożnego, a nie pilnowany w polu karnym Luka Pejović z łatwością umieścił piłkę w bramce ustalając tym samym wynik spotkania.

Sūduva Marijampolė - Jagiellonia Białystok 2:3 (1:2). Bramki: Ledesma 28, Brokas 50 - Norambuena 8, Frankowski 13, Pejović 78.

Sūduva Marijampolė: 77. Pavels Davidovs - 12. Povilas Leimonas, 3. Maximiliano Uggè, 4. Nerijus Radžius (58, 29. Gytis Urba), 8. Valentin Baranovskij - 17. Andrius Urbšys (78, 31. Armandas Breivė), 36. Giuseppe Nazzani, 42. zawodnik nieznany, 51. Rafael Ledesma (69, 25. Tadas Eliošius), 35. Nerijus Valskis (84, 21. Aldas Kliučinykas) - 16. Audrius Brokas.

Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik - 17. Alexis Norambuena (32, 2. Filip Modelski), 19. Ugochukwu Ukah (46, 25. Adam Radecki), 14. Adam Dźwigała (46, 4. Michał Pazdan), 31. Ľuboš Hanzel (46, 16. Luka Pejović) - 10. Nika Dzalamidze (46, 28. Paweł Tarnowski), 22. Rafał Grzyb (46, 6. Dawid Plizga), 23. Kim Min-kyun (46, 5. Tomasz Bandrowski), 20. Maciej Gajos (46, 18. Tomasz Kowalski), 8. Tomasz Kupisz - 21. Tomasz Frankowski (46, 15. Michał Fidziukiewicz).

Żółte kartki: Radecki (Jagiellonia).

Czerwona kartka: Norambuena (27. min, za faul, Jagiellonia).