T-Mobile Ekstraklasa: Jagiellonia wygrała pierwszy sparing w Turcji

2013.02.02 00:00
Przebywająca na zgrupowaniu w Turcji Jagiellonia Białystok pokonała w pierwszym meczu kontrolnym Illicziweć Mariupol 3:2 (1:1). Kolejne dwa sparingi czekają żółto-czerwonych w środę (6 lutego).
Fot: jagiellonia.net
Piłkarze Jagiellonii pokonali zespół z Ukrainy

Zespół z Ukrainy objął prowadzenie już w 7. minucie. Z dystansu uderzał Ołeksij Polanśkyj. Piłka odbiła się od poprzeczki. Do futbolówki dopadł Pyłyp Budkiwśkyj i wpakował ją do bramki Jagiellonii. W kolejnych minutach dominowali rywale. Zawodnicy z Mariupola próbowali strzałów z dystansu, ale żaden nie zaskoczył Łukasza Skowrona. Z kolei żółto-czerwoni starali się grać z kontry. Wyrównać udało się w 36. minucie. Jeden z piłkarzy Jagiellonii oddał strzał z dystansu, który odbił się od poprzeczki. Do bezpańskiej futbolówki dopadł Tomasz Frankowski. „Łowca bramek” umieścił piłkę w bramce zespołu z Ukrainy. Illicziweć mógł ponownie wyjść na prowadzenie jeszcze przed przerwą. Tornike Okriaszwili był faulowany w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Z rzutu karnego uderzał Adrian Pukanych. Jednak Łukasz Skowron stanął na wysokości zadania i obronił.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla Jagiellonii. W 49. minucie po ataku z lewej strony Euzebiusz Smolarek pokonał Jewhena Halczuka. Radość trwała zaledwie 60 sekund. Rusłan Kisil szybko podał do Ołeksandra Mandziuka, który wyrównał stan rywalizacji. W 67. minucie Jaga miała rzut wolny. Do piłki podszedł Dawid Plizga i posłał ją w prawy górny róg bramki Halczuka. Zespół z Ukrainy mógł jeszcze wyrównać w 85. minucie. Iwan Ordeć podał do Iwana Ciupy, ten widząc wychodzącego Skowrona próbował go pokonać, ale piłka przeleciała po rękach bramkarza i trafiła do Kostiantyna Jaroszenki. Zawodnik uderzył jednak nad bramką Jagi.

Kolejne mecze kontrolne na zgrupowaniu w Turcji białostoczanie rozegrają w środę. Zmierzą się wówczas z 14. drużyną rumuńskiej ekstraklasy - FC Ceahlaul Piatra Neamt oraz z mistrzem Kazachstanu - Szachtarem Karaganda.

Jagiellonia Białystok - Illicziweć Mariupol 3:2 (1:1). Bramki: Frankowski 36, Smolarek 49, Plizga 67 - Budkiwśkyj 7, Mandziuk 50.

Jagiellonia Białystok: Łukasz Skowron - Alexis Norambuena (46 Adam Dźwigała), Michał Pazdan, Ugochukwu Ukah, Ľuboš Hanzel (46 Luka Pejović) - Nika Dzalamidze (62 Tomasz Kowalski), Rafał Grzyb (62 Tomasz Bandrowski), Maciej Gajos, Tomasz Frankowski (46 Dawid Plizga), Dani Quintana (62 Paweł Tarnowski) - Euzebiusz Smolarek (62 Michał Fidziukiewicz).

Illicziweć Mariupol: (I połowa) Rustam Chudżamow - Ołeksandr Czyżow, Ołeksij Polanśkyj, Bohdan Butko, Artem Putiwcew, Witalij Wiceneć, Adrian Pukanycz, Tornike Okriaszwili, Witalij Fedotow, Dawit Targamadze, Pyłyp Budkiwśkyj (II połowa) Jewhen Halczuk - Serhij Jaworśkyj, Iwan Ordeć, Dmytro Rieznikow, Giorgi Dżgerenaia, Kostiantyn Jaroszenko, Artem Suchoćkyj, Rusłan Kisil, Iwan Ciupa, Ołeksandr Mandziuk, Rusłan Fomin.

Żółte kartki: Pukanycz, Dżgerenaia (Illicziweć).