T-Mobile Ekstraklasa. Kontrowersyjny rzut karny i porażka Jagiellonii w Warszawie [WIDEO]

2015.05.20 00:00
W 33. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok grała w Warszawie arcyważne spotkanie z Legią. Niestety białostoczanie, po bardzo kontrowersyjnym, podyktowanym w 97. minucie rzucie karnym, przegrali 1:0.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)
Bramka: Sa 90'(k)

Legia Warszawa: 12. Dusan Kuciak – 28. Łukasz Broź, 25. Jakub Rzeźniczak, 4. Igor Lewczuk, 6. Guilherme (46, 19. Bartosz Bereszyński) – 3. Tomasz Jodłowiec, 37. Dominik Furman - 18. Michał Kucharczyk (90, 9. Marek Saganowski), 16. Michał Masłowski, 33. Michał Żyro (64, 8. Ondrej Duda) – 70. Orlando Sa

Jagiellonia Białystok: 69. Bartłomiej Drągowski - 2. Filip Modelski, 7. Sebastian Madera, 4. Michał Pazdan, 3. Jonatan Straus - 22. Rafał Grzyb, 6. Taras Romanczuk (85, 19. Igors Tarasovs) - 10. Nika Dzalamidze (61, 21. Przemysław Frankowski), 20. Maciej Gajos, 11. Karol Mackiewicz (87, 777. Popchadze) - 8. Patryk Tuszyński

Zobacz kontrowersyjny rzut karny

I połowa:

1. - Zaczynamy! Przy piłce zespół z Białegostoku

1. - Faulowany Dzalamidze

2. - Pierwsza interwencja Kuciaka, głową uderzał Romanczuk

3. - Dobra akcja Dzalamidze zakończona uderzeniem, mamy rzut rożny

4. - Z problemami piąstkował Kuciak, piłka trafiła do Dzalamidze, który zdecydował się na strzał, ale jego uderzenie było bardzo niecelne

6. - Pierwsza akcja Legionistów, dośrodkowanie Kucharczyka pewnie złapał Drągowski

7. - Jagiellonia miała rzut wolny, ale został on źle wykonany

8. - Jak na razie to Jagiellonia nadaje rytm tego meczu

10. - Dobra interwencja w obronie Filipa Modelskiego, który nie dał się ograć Kucharczykowi

12. - Kapitalna interwencja Drągowskiego! Bramkarz Jagi w sytuacji "sam na sam" nie dał się pokonać Portugalczykowi - Orlando Sa

14. - Modelski znowu górą w pojedynku z Kucharczykiem

16. - Świetnie zagrali teraz piłkarze z Warszawy, piłka szła jak po sznurku, a całość uderzeniem zakończył Kucharczyk, całe szczęście nie był to najlepszy strzał Legionisty

18. - Dziwne zachowanie Dzalamidze, który chyba sam nie wiedział, czy ma strzelić, czy też dośrodkować

20. - Siadło tempo tego spotkania

22. - Znakomite dwie akcje w obronie wykonał teraz Michał Pazdan, brawo!

23. - Po raz kolejny Pazdan ratuje Jagę

25. - Przed chwilą dwie szanse w ataku miała Jagiellonia, ale dwukrotnie znakomicie - tym razem w Legii spisał się Lewczuk

26. - Uderzenie z dystansu Jodłowca, z trudem broni Drągowski

28. - Również i w pojedynkach główkowych Pazdan radzi sobie wyśmienicie

31. - Ależ blisko był teraz Tuszyński! Minimalnie niecelne uderzenie głową napastnika Jagiellonii

33. - Ale parada Drążka! Mamy sporo szczęścia

36. - Drągowski wybija piłkę na rzut rożny

39. - Teraz to Legia cofnięta do defensywy, atak pozycyjny Jagi

40. - Uderzenie z rzutu wolnego Maćka Gajosa z dużymi problemami obronił Kuciak

44. - Nieźle to wszystko wygląda w pierwszej połowie, ale bardziej klarowne sytuacje miała jednak warszawska Legia

45. - Koniec pierwszej części gry

II połowa:

46. - Mamy jedną zmianę w... Legii, w miejsce Guilherme wszedł Bereszyński

48. - Czyściutko piłkę dla Orlando Sa zabrał Madera, po czym ruszył do przodu, dośrodkował w kierunku Tuszyńskiego, a ten głową uderzył tuż nad poprzeczką

50. - Z dystansu strzelał Kucharczyk, ale nie wyszło mu to uderzenie

52. - Kucharczyk zakręcił teraz obrońcami Jagiellonii, całe szczęście w ostatniej chwili uderzenie pomocnika Legii zablokował Madera

54. - Mackiewicz faulowany przez Jodłowca

56. - Mackiewicz wyłożył piłkę Grzybowi, a ten z 5 metrów trafił w słupek...

58. - Legia próbuje przyspieszyć, ale ich ataki są znakomicie rozpracowywane przez Jagiellończyków, białostoczanie czekają na swoją kolejną szansę

60. - Zupełnie nieudane zagranie Romanczuka, od bramki Kuciak

61. - Pazdan w dzisiejszym spotkaniu gra jak prawdziwy profesor

61. - Frankowski zmienia Dzalamidze

63. - Podopieczni Michała Probierza od dłuższego czasu utrzymują się przy piłce, przyjemnie na to popatrzeć

64. - Duda zmienia Żyrę

67. - Dobrą robotę w środku pola w ekipie Jagiellonii robią dziś Grzyb i Romanczuk

69. - Zakotłowało się pod bramką Jagiellonii, w ostatniej chwili wszystko ratuje Drągowski

71. - Zza pola karnego, wprost w Dragowskiego, strzelał Jodłowiec

73. - Modelski ratuje Jagiellonię przed utratą bramki, obrońca Jagiellonii w ostatnim momencie wyprzedził Masłowskiego, brawo!

75. - I znowu Pazdan! Kapitalny mecz obrońcy z Białegostoku

76. - Sędzia przerywa spotkanie

77. - Zrobiła się delikatna "zadyma", sporo odpalonych rac, ale wracamy do gry

78. - A jednak, przerwa potrwa jeszcze chwilę, na Legię z pewnością zostaną nałożone kary

80. - Gramy dalej, przy piłce Legia

83. - To może być interwencja kolejki Drągowskiego! Kapitalnie gra nasz bramkarz

85. - Tarasovs w miejsce Romanczuka

86. - Gajos strzałem zza połowy chciał zaskoczyć Kuciaka, ale nieudane zagranie naszego pomocnika