T-Mobile Ekstraklasa: Rano drużyna z Uzbekistanu, po południu zespół ze Słowacji

2013.02.12 00:00
Piłkarze Jagiellonii Białystok rozegrają w środę dwa sparingi. Wcześniej planowano, że żółto-czerwoni rozbiją mecze kontolne na 13 i 14 lutego.
T-Mobile Ekstraklasa: Rano drużyna z Uzbekistanu, po południu zespół ze Słowacji
Fot: jagiellonia.net
Jagiellonia Białystok rozegra w środę dwa sparingi

Rano (godz. 10.00 czasu polskiego) białostoczanie zmierzą się z Uzbeckim FC Bunyodkor Taszkent. O tej drużynie było swego czasu bardzo głośno. To właśnie tam epizod zaliczył słynny Brazylijczyk Rivaldo, a trenerem klubu był niegdyś Luiz Felipe Scolari. Dziś jednak w kadrze na próżno szukać głośnych nazwisk. Najbardziej znanym zawodnikiem jest Jan Kozak, wielokrotny reprezentant Słowacji.

Drugim rywalem Jagi będzie MSK Zilinia. Mecz odbędzie się o godzinie 17.30. Przeciwnik białostoczan, to sześciokrotny mistrz swojego kraju. Zespół wywalczył Puchar Słowacji i cztery razy zdobywał Superpuchar. W sezonie 2010/11 MSK Zilina wywalczyła awans do Ligi Mistrzów.

Dziś (12 lutego) piłkarze odbyli dwa treningi. Na pierwszym z nich zawodnicy defensywni ćwiczyli schematy obronne. Natomiast gracze ofensywni dośrodkowania i strzały na bramkę, a wszystko zakończyły się 20-minutowym meczem. Popołudniu rozegrano z kolei turniej siatkonogi.

Cezary Maksimczuk
cezary.m@bialystokonline.pl

888 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39