Ta droga będzie kosztowała 111 mln zł. Właśnie wbito pierwszą łopatę

2023.07.03 17:10
W Hajnówce oficjalnie rozpoczęła się rozbudowa drogi wojewódzkiej łączącej to miasto z Bielskiem Podlaskim.
Ta droga będzie kosztowała 111 mln zł. Właśnie wbito pierwszą łopatę
Fot: Kamil Timoszuk / UMWP
Rozpoczęcie budowy drogi Bielsk Podlaski - Hajnówka

24,5 km drogi wojewódzkiej nr 689 Hajnówka - Bielsk Podlaski przejdzie rozbudowę. Łączy drogę krajową nr 19 z Hajnówką i z Puszczą Białowieską. To bardzo ważna trasa z uwagi na połączenie z drugim z tych miast, gdzie zlokalizowanych jest wiele istotnych przedsiębiorstw dla podlaskiej i krajowej gospodarki. Setki mieszkańców codziennie dojeżdża tą trasą do pracy. Nowa droga to również dobra informacja dla turystów odwiedzających rejony Puszczy Białowieskiej.

W ramach rozbudowy droga 689 będzie poszerzona do 7 m, powstanie obwodnica wsi Hołody i przebudowany zostanie most na rzece Orlanka.

Koszt rozpoczynających się prac to około 111 mln zł. Pieniądze na ten cel zarząd województwa pozyskał z budżetu państwa.

Zakończenie prac zaplanowano na pierwszy kwartał 2025 r.

Pierwszą łopatę przy budowie drogi Hajnówka - Bielsk Podlaski wbili m.in. wicemarszałek województwa Sebastian Łukaszewicz, członek zarządu Marek Malinowski, wójtowie: gminy Hajnówka - Lucyna Smoktunowicz, gminy Czyże - Jerzy Wasiluk i gminy Orla - Leon Pawluczuk dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Mariusz Nahajewski oraz przedstawiciele wykonawców m.in. bielskiej firmy UNIBEP S.A.

Razem z rozpoczęciem nowej inwestycji, oficjalne oddano do użytku przebudowaną ul. Bielską w Hajnówce będącą wylotówką na Bielsk Podlaski, która jest częścią drogi wojewódzkiej 689. Jej nawierzchnia została wymieniona, powstały wygodne i estetyczne chodniki, wyremontowano zjazdy. Jest także ścieżka rowerowa.

Koszt remontu ponad pół kilometra ul. Bielskiej to prawie 3,7 mln zł. Pieniądze na ten cel zarząd województwa również pozyskał z budżetu państwa.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

692 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39