Ta rywalizacja zwiększa IQ i uczy logicznego myślenia. Turniej już w sobotę

2022.05.26 11:12
W najbliższą sobotę (28.05) odbędzie się turniej szachowy zatytułowany "Galeria Jurowiecka 2022". Za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej przewidziane są nagrody o wartości aż 800 zł.
Ta rywalizacja zwiększa IQ i uczy logicznego myślenia. Turniej już w sobotę
Fot: MUKS Stoczek 45 Białystok

Szachy to gra, która mocno wpływa na rozwój mózgu. Poprawia zdolności intelektualne, ale też uczy przewidywania czy cierpliwości. Królewską grą interesują się dzieci i dorośli, kobiety oraz mężczyźni. O tym, że szachy są dla wszystkich, będzie można się przekonać w sobotę w Galerii Jurowieckiej na poziomie -1 na pasażu przy windach panoramicznych. To właśnie tam rozegrany zostanie bowiem duży szachowy turniej (więcej: Wyjątkowy turniej z atrakcyjnymi nagrodami. Miejscem zmagań będzie Galeria Jurowiecka).

Rywalizacja wystartuje o godz. 10.00 i weźmie w niej udział kilkadziesiąt osób. Zmagania przeprowadzone zostaną w systemie szwajcarskim, a do wygrania będą m.in. karty podarunkowe do Galerii Jurowieckiej.

- Każdy zawodnik rozegra 8 partii, runda trwa około 35 minut. Żaden z uczestników nie jest eliminowany. Turniej będzie oceniany w rankingu FIDE, czyli ma format międzynarodowy. Nie ma ograniczeń wiekowych, zagrają dzieci od 7. roku życia - informuje Leszek Zega, sędzia główny.

Warto więc przyjść i obejrzeć rywalizację na żywo. Zwłaszcza, że pojawi się też możliwość wsparcia szczytnego celu. W najbliższy weekend odbędzie się bowiem finał 12. edycji "Pól Nadziei" (więcej: Finał "Pól Nadziei". Wolontariuszy można będzie spotkać w różnych częściach miasta). Wolontariusze zjawią się m.in. w Galerii Jurowieckiej, a zebrane środki powędrują do Fundacji "Pomóż Im", która zgromadzone fundusze przeznaczy na budowę domu opieki wytchnieniowej.

Patronem medialnym szachowego turnieju jest BiałystokOnline.

Więcej informacji: Turniej szachowy Galeria Jurowiecka 2022

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

528 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39