Ta sportowa impreza zawita do 12 miast. Zapisy już wystartowały

2022.08.24 17:30
24 sierpnia o godz. 10.00 ruszyły zapisy na 6. PKO Bieg Charytatywny. Zawody odbędą się 24 września na kilkunastu stadionach w całej Polsce. Sportowe zmagania przeprowadzone zostaną m.in. w Łomży.
Ta sportowa impreza zawita do 12 miast. Zapisy już wystartowały
Fot: PKO Bieg Charytatywny

PKO Bieg Charytatywny to ogólnopolska inicjatywa, która pod hasłem "Pomagamy z każdym krokiem" odbywa się na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach w całej Polsce. W tym roku będzie można pobiec w Łomży (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. Zjazd 18), Biłgoraju, Stalowej Woli, Zakopanem, Rypinie, Ostródzie, Sieradzu, Sochaczewie, Koszalinie, Zielonej Górze, Polkowicach i Katowicach. W zawodach startują pięcioosobowe sztafety, które przez godzinę pokonują kolejne okrążenia stadionów. Każdy z członków drużyny musi przebiec co najmniej jedno okrążenie. Zmiana odbywa się po przekazaniu pałeczki.

Po biegu głównym odbędzie się PKO Bieg Charytatywny Młodych, w którym wystartują dzieci do 13. roku życia, przemierzając - w zależności od wieku - dystans 100, 200 lub 400 m.

Zapisy na PKO Bieg Charytatywny już ruszyły i prowadzone są one drogą internetową. Tym razem zgromadzone środki finansowe powędrują na wsparcie opieki psychologicznej. I to tam, gdzie zapotrzebowanie na nią jest szczególnie wysokie, czyli w domach dziecka i placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

- Wsparcie psychiatrii i psychologii dziecięcej jest niezwykle istotną kwestią, dlatego jako Grupa Kapitałowa Banku, wraz z Fundacją PKO Banku Polskiego, gorąco zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę inicjatywę, by dobro znów mogło zaprocentować - mówi Aleksandra Mazur, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

Warto dodać, że wydarzenie ma swoje ambasadorki - utytułowane polskie lekkoatletki: Joannę Jóźwik i Sofię Ennaoui. Tegorocznych biegaczy wspierać mają również m.in. Paweł Januszewski, z którym będzie można spotkać się w Sochaczewie i Sebastian Chmara, który pobiegnie w Rypinie. Z kolei w Sieradzu uczestnicy zawodów będą mogli ujrzeć legendę światowego skoku wzwyż - Artura Partykę - a w Zakopanem znakomitego siatkarza Witolda Romana.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1419 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39