POLECAMY
Nauczyciele i pracownicy oświaty to grupy społeczne naprawdę liczne, więc o ich głos warto zabiegać. Tak też robi Tadeusz Arłukowicz, który obiecuje im świetlaną przyszłość.
W piątek (12.10) Tadeusz Arłukowicz, który ubiega się o fotel prezydenta Białegostoku, z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej i oczywiście w ramach bieżącej kampanii wyborczej, przedstawił własne pomysły dotyczące miejskiej polityki oświatowej. Zapowiedział, że zorganizuje i przeprowadzi konsultacje w sprawie zmiany regulaminu wynagradzania w oświacie, bo dokument, który obecnie obowiązuje, jest - jego zdaniem - przestarzały i wymaga przedefiniowania oraz przeredagowania. Poza tym Tadeusz Arłukowicz wskazuje też na potrzebę podwyższenia procentu dodatku motywacyjnego do wynagrodzenia, które otrzymują nauczyciele. Teraz to 4,6%, a według kandydata powinno to być ok. 5%. Uważa on również, że nie tylko nauczyciele, ale też pracownicy niepedagogiczni muszą więcej zarabiać. Natomiast finansowaniem przedszkoli powinny zająć się władze rządowe, a nie samorządowe i właśnie o to, jak podkreśla sam Tadeusz Arłukowicz, "będzie walczył we wszystkich możliwych gremiach". - Jeżeli będę prezydentem Białegostoku, jeżeli będę mógł pracować, przed oświatą będą się rysowały naprawdę dobre i fajne perspektywy - zapowiedział w sobie właściwym stylu kandydat komitetu "Białystok na TAK".
Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl
Aktualności 2026.06.25 19:49
Kultura i Rozrywka 2026.06.25 18:00
Kultura i Rozrywka 2026.06.25 15:00
Sport 2026.06.25 14:30
Sport 2026.06.25 14:00
Kultura i Rozrywka 2026.06.25 13:54
Zdrowie 2026.06.25 13:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji