Tadeusz Truskolaski dostał poparcie Trzeciej Drogi. Ale nie za darmo

2024.03.12 14:42
We wtorek (12 marca) w biurze partii odbyła się konferencja prasowa z udziałem wicemarszałka Senatu RP Macieja Żywno i prezydenta miasta Białystok Tadeusza Truskolaskiego. Podczas spotkania padły ważne deklaracje.
Tadeusz Truskolaski dostał poparcie Trzeciej Drogi. Ale nie za darmo
Prezydent Tadeusz Truskolaski otrzymał poparcie PL 2050-Szymona Hołowni

Tadeusz Truskolaski z poparciem Trzeciej Drogi

Niemałe zaskoczenie wywołał komunikat przewodniczącego regionu podlaskiego PL 2050 – Marka Sakowicza. Jak się okazało, zostało zawarte porozumienie programowe pomiędzy partią i obecnym włodarzem. Partia Polska 2050 okazała poparcie kandydaturze Tadeusza Truskolaskiego.

- Szukamy współpracy i porozumień, aby dobrze dbać o mieszkańców regionu. Popieramy urzędującego prezydenta, ponieważ da nam gwarancję programowych realizacji Polski 2050. A na tym nam zależy – zapewniał wicemarszałek.

Oznacza to, że Trzecia Droga nie wystawi swojego kandydata w wyborach samorządowych, lecz nie będzie całkowicie stratna – w zamian otrzyma stanowisko wiceprezydenta miasta, a radni będą gwarantem realizacji założeń programowych w ramach współrządzenia miastem.

Wicemarszałek Senatu Maciej Żywno przyznał również, że apetyt na wystawienie swojego kandydata był duży, ale zdecydowanie ważniejsza okazała się realizacja możliwości programowych w obszarze polityki społecznej w mieście. Żywno liczy także, że wybory w Białymstoku zakończą się na pierwszej turze i będzie można szybko zacząć działać w kwestiach programowych.

Prezydent Tadeusz Truskolaski dziękował za udzielone poparcie.

Truskolaski: Dobro mieszkańców powinno być wspólnym celem

Aktualny gospodarz miasta uważa, że jest jeszcze dużo do zrobienia w Białymstoku. Jak przyznaje, wielu projektów, jak chociażby budowy sali widowiskowo – sportowej, nie udało się dokończyć w poprzedniej kadencji,

- Rządząca partia zamiast pomagać, tylko utrudniała przedsięwzięcie. Białystok ma się dynamicznie rozwijać. Należy odstawić na bok polityczne przepychanki – podkreślił Truskolaski.

Prezydent uważa także, że „wielką politykę” powinno się zostawić w Warszawie. Jak mówi: "Tutaj jesteśmy razem, z dala od polityki, najważniejsze jest działanie lokalne. Moje 18-letnie doświadczenie pozwala w to wierzyć". Prezydent wydaje się być pewny zwycięstwa w nadchodzących wyborach.

Co z drzewami w parku Planty?

Padło również pytanie odnośnie drzew w parku Planty. Jak się okazało, sprawa idzie ścieżką legislacyjną Rady Miasta. Niebawem możemy spodziewać się rozstrzygnięcia sprawy. Stan drzew badają specjaliści.

Agata Rosińska
1756 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39