Taksówkarze mogą stracić swoje licencje

2022.11.09 16:35
Kierowcy, którzy otrzymali licencje na przewozy taksówkami przed 2020 r. mogą je stracić. Nie nastąpi to, jeśli do końca bieżącego roku złożą w magistracie wniosek o dostosowanie licencji.
Taksówkarze mogą stracić swoje licencje
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka

W 2019 r. zmieniły się przepisy dotyczące licencji taxi. Na ich podstawie licencje wydane przed 1 stycznia 2020 r. stracą ważność 31 grudnia 2022 r.

- Żeby uniknąć utraty licencji, trzeba złożyć odpowiedni wniosek do urzędu - przypomina Agnieszka Błachowska z białostockiego magistratu.

Aby licencja nie straciła ważności, taksówkarze powinni złożyć wniosek o zmianę licencji taxi oraz wydanie wypisu z licencji taxi oraz dołączyć do niego zaświadczenie o niekaralności, dowód uiszczenia opłaty za zmianę licencji i wydanie wypisu. Ponadto w przypadku zmiany pojazdu samochodowego lub numeru rejestracyjnego należy sporządzić aktualny wykaz pojazdów samochodowych spełniających wymagania techniczne, a w przypadku gdy przedsiębiorca nie jest właścicielem pojazdu – również do wglądu dokument potwierdzający prawo do dysponowania nim.

Wnioski o dostosowanie licencji do zmian ustawowych, obejmujących nowe wzory licencji wydawane wraz z wypisami z licencji, należy składać w Departamencie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego przy ul. Branickiego 3/5 (III piętro – pokój 319).

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl
583 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39