Tania Książka zatrudni kilkadziesiąt osób. Zmienia też swoją siedzibę

2018.06.07 14:18
Podlaska księgarnia niebawem zmieni swoją siedzibę. W związku z rozwojem zatrudni też kilkadziesiąt osób.
Tania Książka zatrudni kilkadziesiąt osób. Zmienia też swoją siedzibę
Fot: Tania Książka

Podlaska TaniaKsiążka.pl jest jedną z największych w kraju księgarni online. W ciągu roku z jej usług korzysta około 50 tys. osób. Z roku na rok klientów przybywa, więc wzrasta też magazynowana ilość książek. Dlatego obecna siedziba firmy stała się zbyt ciasna.

- Nie mieścimy się już w budynku przy ul. Kolejowej. Przenosimy się więc do nowej siedziby przy ul. Andersa 40A, gdzie będziemy dysponowali siedmiokrotnie większą przestrzenią. Jest to szczególnie ważne ze względu na magazyn – wyjaśnia powody przeprowadzki i inwestycji Łukasz Kierus, założyciel i właściciel marki TaniaKsiazka.pl. – Dzięki temu będziemy mogli przyspieszyć realizację zamówień, a to jest dla nas priorytet.

Niebawem księgarnia będzie miała do dyspozycji aż 5 tys. m2. To pozwoli jej na posiadanie większego asortymentu "od ręki".

- Teraz w wielu przypadkach musimy czekać, aż otrzymamy towar od dostawców, czyli wydawnictw i hurtowni. Przez to czas realizacji zamówienia się wydłuża. A wiadomo, że wszyscy chcą mieć książki na wczoraj – mówi Łukasz Kierus. – Chcemy doprowadzić do tego, by wysyłka odbywała się w przeciągu doby od złożenia zamówienia. Stawiamy na jakość i szybkość realizacji. To wymóg czasów.

Rozwój Taniej Książki wiąże się też ze wzrostem zatrudnienia. Aktualnie w księgarni jest zatrudnionych około 100 osób. Aby nadążyć ze wszystkim, firma chce zatrudnić jeszcze przynajmniej 20. Potrzebni są pracownicy przede wszystkim do pakowania, układania i przygotowywania książek do wysyłki, specjaliści ds. marketingu itp.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

750 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39