Taras Romanczuk i Jagiellonia chcą pomóc Ukrainie. Organizowana jest specjalna zbiórka

2022.03.03 12:18
Kapitan Jagiellonii Białystok we współpracy z podlaskim klubem organizuje zbiórkę produktów pierwszej potrzeby, które następnie dostarczone zostaną do znajdującego się na terenie Ukrainy Kowla.
Taras Romanczuk i Jagiellonia chcą pomóc Ukrainie. Organizowana jest specjalna zbiórka
Fot: Jagiellonia Białystok

Setki tysięcy Ukraińców uciekają za zachodnie granice swojego kraju, chcąc uniknąć różnego rodzaju konsekwencji związanych z rosyjskim atakiem. Wielu mieszkańców Ukrainy nie może lub nie chce opuścić własnego państwa. Takie osoby potrzebują wsparcia. Wsparcia w postaci produktów pierwszej potrzeby. Pomoc swoim rodakom zadeklarował Taras Romanczuk, który wraz z Dumą Podlasia organizuje specjalną zbiórkę.

- Drodzy kibice. Wszyscy widzimy, co obecnie dzieje się na Ukrainie. Nie są to dobre wiadomości. W imieniu swoim i Jagiellonii Białystok informuję, że wspólnie z całym klubem organizujemy zbiórkę artykułów, które posłużą wsparciu obywateli Ukrainy. Jeżeli są osoby, które chciałyby do nas dołączyć, dysponują np. rzeczami po swoich dzieciach, środkami higieny, bateriami, powerbankami, odzieżą, zachęcamy do wsparcia. Preferowane są rzeczy z długim terminem ważności - informuje Taras Romanczuk.

Chcąc wziąć udział w akcji organizowanej przez kapitana Jagiellonii, należy wymienione przedmioty pierwszej potrzeby przynosić do siedzi klubu mieszczącej się przy ul. Jurowieckiej 21.

- Zebrane produkty zawieziemy na granicę. Następnie zostaną dostarczone do mojego rodzinnego miasta, Kowla, gdzie funkcjonują różne organizacje wsparcia mieszkańców Ukrainy. W nich działają również moi rodzice. Na miejscu rzeczy zostaną posortowane, a następnie wysłane na front, w tym do Kijowa i Charkowa. Pozostałe rzeczy przekażemy osobom, które przyjechały tutaj. Zapraszam i zachęcam do pomocy - zaapelował 30-letni pomocnik Dumy Podlasia.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1184 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39