Taras widokowy na dachu Opery otwarty dla zwiedzających

2022.05.30 12:26
Od soboty (28.05) taras widokowy na dachu Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej jest dostępny dla zwiedzających. Można tutaj podziwiać panoramę miasta, odpocząć wśród zieleni.
Taras widokowy na dachu Opery otwarty dla zwiedzających
Fot: OiFP

Taras widokowy to nie lada atrakcja dla zwolenników relaksu na świeżym powietrzu.

Ogród na dachu jest typowym ogrodem rekreacyjnym, miejscem wypoczynku i letnich obserwacji nieba. Rośliny, które można tu spotkać, zostały dobrane pod kątem wytrzymałości na zmienną pogodę. Znajdziemy tu takie gatunki jak rajska jabłoń, jałowiec srebrzysty, pięciornik, tawulec, krzewuszka oraz drobne, płożące jałowce i mieszanki traw.

Na porośniętym roślinnością dachu ośmiokondygnacyjnego budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej stoi rzeźba "Głowa kompozytora" Teresy Murak. Mówi się, że kto włoży dłoń w usta tej rzeźby, tego spotka szczęście. Ile w tym prawdy, nie wiadomo, ale faktem jest, że odwiedzający taras widokowy często szukają czegoś więcej niż piękno panoramy miasta.

Amatorzy podniebnych spacerów mogą skorzystać z tej okazji w soboty i niedziele od godz. 11:30. Do końca czerwca taras będzie dostępny do godz. 20:00, w lipcu i sierpniu do 21:00, we wrześniu do 19:00 – pod warunkiem dobrej pogody.

Wstęp – 10 zł.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl
766 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39