Targi Książki w Białymstoku. Wiadomo, kto będzie gościem imprezy

2017.02.27 17:54
Natalia Fiedorczuk, Filip Springer czy Grzegorz Kasdepke - to tylko niektórzy goście kwietniowych Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku.
Targi Książki w Białymstoku. Wiadomo, kto będzie gościem imprezy
Fot: Grzegorz Chuczun
Gościem targów będzie m.in. Grzegorz Kadespke

Tegoroczne targi będą już szóstą edycją imprezy, która rokrocznie gromadzi tłumy. Czytelników przyciągają wydawcy, promocje oraz spotkania z autorami książek. Tak samo będzie i w tym roku. Targom towarzyszyć ma festiwal literacki "Na pograniczu kultur".

Centra handlowe, Springer i Papusza

Organizatorzy ogłosili już pierwszych autorów. Wiadomo, że na targach pojawi się Natalia Fiedorczuk. To związana z Białymstokiem, nagrodzona Paszportem Polityki za swoją książkę "Jak pokochać centra handlowe", autorka, piosenkarka oraz instrumentalistka.

Miłośnicy reportaży o architekturze będą mieli okazję porozmawiać z Filipem Springerem. Autora takich książek jak "Źle urodzone" czy "Wanna z kolumnadą" można będzie zapytać też o kwestie związane z miastami znikającymi - jak "Miedzianka" - czy tymi, które straciły status wojewódzkich - opisane zostały w książce "Miasto Archipelag".

Białystok odwiedzi też najsłynniejszy "czechofil" znad Wisły, czyli Mariusz Szczygieł, a także Angelika Kuźniak, autorka książek "Papusza" czy "Stryjeńska. Diabli nadali" (ta druga była nominowana w roku 2016 do Nagrody Nike).

Targi dla najmłodszych

Organizatorzy nie zapominają, że nowe pokolenia czytelników wciąż trzeba wychowywać. Dlatego też na targach nie zabraknie atrakcji dla młodszych fanów książek.

Wydarzeniem będzie bez wątpienia spotkanie z Grzegorzem Kasdepke. Autor m.in. "Kacperiady", cyklu o Kubie i Bubie, serii o Detektywie Pozytywce, książek "Horror! czyli skąd się biorą dzieci?", "Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela" i "Bon czy ton: Savoir-Vivre dla dzieci" zawsze przyciąga tłumy chętnych do wysłuchania jego opowieści.

Podobnie jest z Tomaszem Samojlikiem, autorem książek i komiksów z Puszczy Białowieskiej. Żubr Pompik, ryjówka Dobrzyk czy bartnik Ignat mają setki fanów.

Ogromnym zainteresowaniem powinno cieszyć się również spotkanie z Aleksandrą i Danielem Mizielińskimi, pomysłodawcami i autorami "Map".

Jedyna taka impreza na wschód od Wisły

Białostockie targi są największą tego typu imprezą we wschodniej Polsce. Co roku odwiedza je około 20 tys. osób. Przybywają na nie wystawcy z całego kraju, a także wydawcy z Białorusi. W tym roku swą obecność zapowiedziało ponad 60 wydawców.

Podkreślają, że niecodzienne jest miejsce - Opera i Filharmonia Podlaska. Ważne są też kameralny, mimo znacznej liczby odwiedzających, klimat oraz rodzinna atmosfera.

Targi Książki odbędą się w dniach 21-23 kwietnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej oraz w Białostockim Teatrze Lalek. Organizatorem imprezy jest Fundacja Sąsiedzi.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

859 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39