Te dzieci walczą o życie. Będą mogły na chwilę zapomnieć o chorobie

2018.07.14 08:12
Podopieczni Fundacji "Pomóż Im" wyruszają wraz ze swoimi bliskimi na wakacje. To szansa na zapomnienie o codziennych problemach.
Te dzieci walczą o życie. Będą mogły na chwilę zapomnieć o chorobie
Fot: Fundacja "Pomóż Im"

To szansa na odpoczynek

Podopieczni Fundacji "Pomóż Im" oraz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci mają szansę oderwać się od szarej i przykrej codzienności ioraz zapomnieć o swoich chorobach. Wyjadą na wymarzone na wakacje.

- Kiedy w rodzinie pojawia się ciężka i nieprzewidywalna choroba dziecka, to wszystko koncentruje się wokół niego. Skupia ono na sobie uwagę najbliższych, dla których sprawy przyziemne odchodzą na drugi plan. Naszym celem jest ulżyć im w cierpieniu, odciążyć w opiece nad chorym dzieckiem i między innymi dlatego w trakcie wakacji organizujemy różnorodne wyjazdy, podczas których zarówno nasi podopieczni, ich rodzice i rodzeństwo będą mogli oderwać się o trosk dnia codziennego – mówi Inga Januszko-Manaches z Fundacji Pomóż Im.

W związku z tym - w niedzielę (15.07) część dzieci po chorobie onkologicznej wyjedzie w góry, do Karpacza:

- Będziemy zwiedzać okolicę, chodzić po górach, ale również pod okiem psychologa, w formie zabaw i ćwiczeń terapeutycznych popracujemy nad poziomem motywacji, poczuciem własnej wartości oraz umiejętnościami społecznymi i przynależnością do grupy. Z doświadczenia wiemy, że nasi dzielni wojownicy z takich wyjazdów wracają silniejsi i zaczynają wierzyć w to, że ten najtrudniejszy rozdział swojego życia w postaci walki z rakiem mają już za sobą. Swoim przykładem pokazują również chorym, że nowotwór to nie wyrok i można go pokonać – dodaje Krystyna Skrzycka z Fundacji "Pomóż Im".

Dzieci w Karpaczu będą do 22 lipca.

Maluchy i ich bliscy odpoczną także w Lipowym Moście

W najbliższy poniedziałek (16.07) rusza też pierwszy turnus wypoczynkowy w Lipowym Moście. Odbędzie się tam także spotkanie w ramach grupy wsparcia rodzin podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci. Wszyscy mogą też liczyć na wspólne grillowanie, ogniska i wiele innych atrakcji. Wolontariusze wyręczą rodzicach w opiece nad ich pociechami, by mogli chociaż na chwilę odpocząć. Drugi – taki sam turnus zaplanowano pod koniec lipca.

Fundacja organizuje też wyjazd na wakacje dla rodzeństwa chorych dzieci, bowiem oni też odczuwają skutki choroby.

- Tradycyjnie jak co roku zapraszamy rodzeństwo naszych hospicyjnych podopiecznych na turnus rekreacyjny do Zakopanego. Wyjazd organizujemy w ramach prowadzonej przez nas grupy wsparcia. Startujemy 30 lipca, spod siedziby naszej Fundacji (Ciołkowskiego 88J), a wracamy 11 sierpnia. Liczymy, że wszystkim dopiszą wspaniałe humory, wspólnie będziemy się dobrze bawić, pokonywać górskie szlaki, a do domu wrócimy z maksymalnie naładowanymi akumulatorami – mówi Teresa Tankiewicz z Fundacji "Pomóż Im".

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1273 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39