Te wystawy odbywają się równolegle. Jedną z nich można oglądać w elektrowni

2017.03.16 14:46
Kolejna wystawa czeka w Galerii Arsenał - a dokładnie w elektrowni. "Made in Blue Republic" można będzie oglądać od piątku (17.03).
Te wystawy odbywają się równolegle. Jedną z nich można oglądać w elektrowni
Fot: materiały Galerii Arsenał
Rysunki wodne. Bez tytułu, 2016

Blue Republic tworzy dwójka polsko-kanadyjskich artystów - Anna Passakas i Radosław Kudliński. Ich prace można będzie oglądać w Galerii Arsenał elektrowni.

Dwie równoległe wystawy

"Made in Blue Republic" to dwie wystawy odbywające się równolegle w BWA Zielona Góra i Galerii Arsenał elektrownia. W swojej praktyce artystycznej grupa Blue Republic skupia się na problemie globalizacji, doświadczaniach współczesności oraz napięciach, jakie tworzą się na linii sztuka - przestrzeń społeczna. Członkowie Blue Republic byli zaangażowani m.in. w międzynarodowe projekty edukacyjne w brazylijskich fawelach i pracę z więźniami w Ontario Correctional Institute. W swojej pracy wykorzystują m.in. nowe media, instalacje site-specific, sztukę ziemi, performance.

W ramach białostockiej odsłony wystawy artyści pokażą grupę prac wideo z serii Water Drawings, efemeryczne formy z czarnej taśmy, mniejsze obiekty i instalację przestrzenną Limited Activities. Monitory TV jednocześnie emitować będą zapis performance'u/sztuki ziemi realizowanego na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Polsko-kanadyjski duet

Blue Republic to grupa dwojga polsko-kanadyjskich artystów urodzonych i wykształconych w Polsce: Anny Passakas i Radosława Kudlińskiego, którzy wspólnie realizują projekty od 1992 r. Studiowali w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Uniwersytecie Jagiellońskim, Kings’ College London University, School of Oriental and African Studies w Londynie oraz na Uniwersytecie Toronto (filozofia, sztuki wizualne, religioznawstwo, filologia). Artyści dzielą czas między Polskę a Kanadę.

Praktyka artystyczna grupy obejmuje szeroki zakres środków ekspresji i mediów, począwszy od tradycyjnych jak malarstwo, rysunek i rzeźba, poprzez instalacje multimedialne, po działania efemeryczne, performance, wideo i nowe media. Członkowie Blue Republic uczestniczyli w projektach i podróżach artystyczno-badawczych w Indiach, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Tajlandii, Kambodży, Japonii, Turcji, Armenii, Norwegii, Chinach i Grecji.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek (17.03) o godz. 18.00 w Galerii Arsenał elektrowni. W sobotę (18.03) o godz. 11.00 zaplanowano oprowadzanie autorsko-kuratorskie tłumaczone na polski język migowy. Wstęp jest wolny. Kuratorem białostockiej wystawy jest Monika Szewczyk. Ekspozycję można oglądać do 4 maja. Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Szczegóły: "Made in Blue Republic" w Galerii Arsenał

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1315 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39