Teatralny Białysztuk. Odsłona dziewiąta

2009.06.24 00:00
Od kilku lat artyści skupieni w Kompanii Doomsday i wokół niej organizują Białysztuk - Międzynarodowy Przegląd Inicjatyw Teatralnych prezentujący ciekawe zjawiska offowe.

Dziewiąta już odsłona festiwalu rozpocznie się w czwartek, 25 czerwca i potrwa pięć dni. Jest częścią tegorocznych obchodów Dni Miasta Białegostoku. W programie spektakle, pokazy filmów, koncerty i tradycyjnie już - czytanie współczesnego dramatu.
Festiwalowych miejsc jest kilka. Akademia Teatralna, Białostocki Teatr Lalek, Rynek Kościuszki, Odeon Jazz Club. Warto mieć oczy i uszy otwarte. Na część wydarzeń wstęp jest wolny.

Do Białegostoku przyjadą goście m.in. z Niemiec, Gruzji, Białorusi i innych miast w kraju. Artyści z Lipska zagrają spektakl "Spleen" na podstawie twórczości francuskiego poety Charlesa Baudelaire'a, autora słynnych "Kwiatów zła", który wywarł duży wpływ na innych twórców tej doby, m.in. Jeana Arthura Rimbaud (28 czerwca, BTL, godz. 20).

Będzie można również obejrzeć spektakle samej Kompanii Doomsday: premierowy "Bez podłogi" (27 czerwca, BTL, godz. 20) i grany już wcześniej "Skrawki" (28 czerwca, Akademia Teatralna, godz. 18).

Podczas festiwalu nie zabraknie też muzyki. Z Wrocławia przyjedzie Mamatucuda, pierwsza żeńska grupa perkusyjna w Polsce grająca sambę. Natomiast z Białorusi - grupa Freak Cabaret Band - Serebrynaja Svad'ba. Jej koncert na zakończenie festiwalu, 29 czerwca w klubie Odeon, godz. 21, wstęp wolny.

Ostatni dzień przeglądu, 29 czerwca poświęcony jest dramatowi współczesnemu. W Akademii Teatralnej spotkanie z pisarzem Arturem Pałygą. Początek o godz. 18, wstęp wolny.

Wszystkie spektakle są biletowane. Bilety w cenie 12 zł można kupić na godzinę przed spektaklem w miejscu prezentacji. Rezerwacja pod adresem: rezerwacjabilety@wp.pl. Przegląd organizuje Stowarzyszenie Promocji Artystycznej.

andy

1637 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39